Sistem Temizleme Ücretsiz Programlar

CCleaner Türkçe Bakım ve PC Temizleme 5.26.5937

CCleaner Türkçe programı, ücretsiz olmakla birlikte bilgisayara maksimum bir performans katarak ilk günkü esnekliğine ve hızına kavuşturur. Bir optimizasyon ve bakım uygulaması olmakla CCleaner en iyi bakım programları arasında yerini alır. Bilgisayarınızda bulunan fazla ve gereksiz dosyaları silerek, yükünüzü hafifletir.

CCleaner Ücretsiz Bakım Programı ile Kapsamlı Optimizasyon 

CCleaner Türkçe dil destekli olmakla birlikte 35’den ziyade farklı dili desteklemektedir. Programın kurulumu esnasında Türkçe dil seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Optimizasyon konusunda Dünya’da en çok indirilen uygulamalar arasında bulunan yazılım, bir PC için gereken tüm işlevsel bakım araçlarını bünyesinde barındırır. Sade ve basit bir ara yüze sahip, gayet kullanışlı ve yeni başlayan kullanıcılar için de uygundur. Diyelim ki; Yeni bir bilgisayar aldınız veya ben bu PC temizleme, optimizasyon işlerinden pek anlamam diyorsanız, hiç dert etmeyin. Aşağıdaki indir butonuna tıklayarak programı indirip kurduktan sonra, temizliğe başla butonuna tıklamanız yeterli, evet hepsi bu.

Kayıt Defteri kısmı altında bulunan ve performansınızı engelleyen hatalar taranarak uygulama tarafından bilgisayardan kaldırılır. Düzenlenecek dosyalar arasında DLL, ActiveX ve Class Sorunları, Dosya Uzantıları ve birçok soruna çözüm bulur. Yaptığınız yedekleme sonrasında oluşan hatalı girişleri de onarır. CCleaner’in Drive Wiper “Sürücü Silici” özelliğine araçlar bölümünden ulaşıp, boş alanları mı, yoksa sürücünün tamamını mı silmek istediğinizi seçebilirsiniz.

CCleaner, CCleaner Türkçe

Kaldırma işlemleri sonrasında oluşan kayıt defteri artıklarını ve gereksiz dosya girdilerini silerek sizi bunlardan kurtarır. İnternet tarayıcınızdaki biriken ve sayfa açılış hızlarını olumsuz yönde etkileyen çerezleri ve kayıtları kaldırarak maksimum performans sunar. Cihazlarınızın daha hızlı açılması ve kapanması için gerekli özellikleri içerisinde barındıran uygulama ile gizliliğinizi yönetebilir ve Hard DİSK’te boşluklar oluşturabilirsiniz.

Kısacası “tek tıkla optimizasyon tek tıkla temizlik” Chrome, Safari, Firefox ve Opera gibi birçok tarayıcıdaki gezinti izlerini siler. Lisanslı bir araca sahip değilseniz, ücretsiz olan CCleaner’ı deneyebilirsiniz.

Cleaner bölümü altında Windows ve Uygulamalar seçeneği bulunmaktadır. Windows sekmesinde tarama yaparsanız bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyalar kaldırılacaktır. Uygulamalar seçeneğini tıklarsanız web tarayıcılarınız ve PC’niz üzerinde kurulu olan programlar sebebiyle depolanan boş ve kullanılmayan girdiler temizlenir. Ayrıca kaldırıcısının Windows’un kendi kaldırma aracından daha etkili olduğunda söyleniyor.

CCleaner‘in yine araçlar bölümü altında sürücü temizleme, program ekle/kaldır, dosya bulucu, başlangıç uygulamaları ve sistem geri yükleme gibi özellikleri bulunmaktadır. Buradaki geri yükleme özelliği sayesinde tıpkı Windows işletim sistemindeki gibi bilgisayarı daha önceden belirlenmiş olan bir tarihe geri yükleme yapabilirsiniz. Yazılım yeni kullanıcılar içinde, deneyimli kullanıcılar içinde uygun ve kullanışlıdır. Programın birde ücretli pro sürümü mevcuttur. İsteyenler ilgili sayfadan satın alabilirler.

CCleaner’ı tıklayarak yükleyin

HEMEN İNDİR

Profesyonel deneme sürümü

HEMEN İNDİR

2 Yorumlar

  • Bu tür programların etkiside popülerliğide bitti bence. Kullandığım ve tavsiye ettiğim glary utilities var belki kullanılabilir. Adw cleaner haftada bir kullanılması iş görür aynı zamanda

  • Sırası geldiğinde Glary Utilities ve diğer sistem optimizasyon programlarınıda yayınlayacağız. Yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

Yorum Yap