Beğenilenler Editör Tavsiye Ücretsiz Programlar Web Tarayıcı

Mozilla Firefox Türkçe 64 Bit ve 32 Bit 50,1.0

Mozilla Firefox Türkçe‘ yi kendi kullanım şekillerinize uygun değiştirebilirsiniz. Mozilla’nın geçtiğimiz mart ayında, varsayılan arama motorunun Yandex olacağı, daha öncesinde duyurulmuştu.

Mozilla Firefox Türkçe 50 Yeni ve Gelişmiş Özellikler

mozilla firefox 64 bit, mozilla firefox 32 bit, mozilla firefox türkçe

Firefox‘un açılışında yaşanan çökmeler, ağılaşmalar ve çeşitli problemler yaşıyorsanız Mozilla 50.1.0 sürümüyle bunlar ortandan kalkmış bulunmaktadır.

Kişisel bilgileriniz yalnızca size aittir. Bu yüzden gizliliğinizi sağlama alacak yeniliklerle donatıldı. Yer imlerinize, geçmişinize, parolalarınıza ve daha fazlasına tüm cihazlardan erişerek her yerde kendi Mozilla Firefox’unuzu kullanın. Beni İzleme, özelliği ile kişisel bilgilerinizin internette nasıl toplanacağı ve kullanılacağı konusunda tercihinizi belirtmenize imkan verir. Tarama geçmişinizin başkaları tarafından görünmemesi için bu özelliği kullanmanızı tavsiye ederiz.

mozilla firefox türkçe

Mozilla Firefox 50, https://www.mozilla.org/tr/firefox/desktop/ girdiğiniz siteler hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar ve sizi internet ortamında güvende içinde tutar. En güncel versiyona sahip olan Mozilla Firefox Türkçe, Bir sitenin güvenli olup olmadığını, kontrol etmek için Website ID’yi kullanın. E-tuzak ve zararlı yazılımdan koruma özelliği ile sizi korur, sahtekârlık olan sitelerine karşı uyarır. Sync bulut özelliği sayesinde tüm verilerinize, yer imlerinize, şifre ve parolalarınıza ve sekmelerinize Firefox’u eşitleyerek erişebilirsiniz. Belirlediğiniz cihazlardan, hangi kısımları eşitlemek sitiyorsanız onları seçebilirsiniz.

Firefox otomatik olarak güncellenir. En çok kullandığınız özelliklere yeni menü ile daha hızlı ve kolay erişme imkanı sağlar. İstediğiniz düğmeyi eklemek, taşımak veya silmek için “Özelleştir” panelini açın. Sevdiğiniz (eklentiler, gizli tarama, Sync ve dahası) bir tık kadar yakınınızda.. Mozilla Firefox’u tarzınıza uydurun. Binlerce temadan istediğinizi seçerektek tıklamayla kişiselleştirin.

mozilla firefox 64 bit, mozilla firefox 32 bit, mozilla firefox türkçe

Mozilla Firefox Türkçe’nin Temel Seçenekerine Bir Göz Atalım

  • Giriş sayfası ayarlama
  • Eşitleme
  • Çok sayıdaki Eklentilerle Mozilla ihtiyaçlarınızı karşılar
  • Firefox araç çubuğu ile aradıklarınıza çabuk ulaşın
  • Gizli gezinme ayarı
  • Menüyü ve araç çubuğunu kişiselleştir
  • Videolar üzerinden görüşme, mesajlaşma
  • Sevdiğiniz, beğendiğiniz siteleri yer imlerinize (sık kullanılan) menülere ekleyin
  • Web’de gezinme
  • Yardım menüsu

Firefox Giriş Sayfasını, diğer bir deyişle açılış sayafasını ayarlayabilirsiniz. Bu ister beğendiğiniz bir sayfa olsun, istersenizde yeni bir sekme veya arama motoru sayfası olsun hiç farketmez..

Sevdiğiniz sayfayı ana giriş olarak ayarlamak için açın.
üst taraftaki açmış olduğunuz sayfa sekmesini “Giriş Sayfası” simgesinin üzerine sürükleyin.
“Anasayfa – Win Daha sonra kutudaki Evet’e tık yaparak onay verin”

Web’de arama yapın

Yer imi (sık kullanılan) oluşturmak için Mozilla’nın araç çubuğu içindeki yıldız simgesine tıklamanız yeterli.. Yıldız’ın maviye döndüğünü görecek ve hangi sayfaydı, nasıl bir siteydi, nereleri ziyaret etsem diye düşünmeden, dilediğiniz sayfalara rahatlıkla ulaşabileceksiniz.
Bir sekmeyi, direk yer imleri çubuğunun üzerine çekerek te ekliyebilirsiniz.

Şahane Çubuk ile her şeyi bulun

Firefox’un adres satırına, daha öncesinde girmiş olduğunuz siteleri “Şahane Çubuk” diye adlandırılan bu çubuk ile yazmaya başlar başlamaz kolay bir şekilde bulursunuz.

Adres çubuğuna bir şey yazmaya başladığınızda, tarama geçmişinizden ve yer imlerinizden oluşan bir liste görürsünüz. Beğendiğiniz siteyi görünce tıklamanız yeterli olacaktır.

mozilla firefox 64 bit, mozilla firefox 32 bit, mozilla firefox türkçe

Gizli gezinti

Firefox’un gizli gezinti özelliği, ziyaret ettiğiniz wep site bilgilerinin sisteminizde kayıt altında tutulmadan wep’teb tur atmanızı sağlar.

Menüyü ve araç çubuğunu kişiselleştirin

Mozilla Firefox’un Menü ve araç çubuğunuzdaki simgeleri değiştirebilirsiniz.”Menü düğmesine New Fx Menu ve Özelleştir butonuna tıklayın.
Sürükle bırak metoduyla ekleyip çıkarabileceğiniz özel bir sekme açılacak. Customize Fx 29 Win8″ son olarak yeşil Özelleştirmeyi bitir düğmesine tıklayın”

Mozilla Firefox’a başkalaştırın

Eklentiler, Firefox’un kişissel isteklerinize göre çalışmasını sağlayan, vazgeçilmezlerindendir” Menü New Fx Menu düğmesine tıklayın ve Eklentiler’i seçin. Eklenti Yöneticisi sekmesinden Get Add-ons panelini tıklayın.Yeşil Add to Firefox düğmesine tıklayarak eklentiyi Firefox’unuza kurabilirsiniz”
Arama kutusunu kullanarak çeşitli eklentileri bulabilir ve eklentileri Install düğmesine tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Firefox’unuzu eşitleyin

Yer imlerinize, geçmişinize, parolalarınıza ve pek çoğuna bütün cihazlardan erişim..Firefox Hesabı oluşturup “Menü düğmesine New Fx Menu ve Sync oturumu aç butonuna tıklayın” Hesabınızı oluşturmak için yönergeleri izleyin”

Sevdiklerinizle Videolu görüşmeler yapın

Firefox Hello ile ücretsiz görüntülü görüşme keyfi..
Firefox’un sağ üst köşesinde duran “Hello hello” button düğmesine tıklamanız yeterli..

mozilla firefox 64 bit ve mozilla firefox 32 bit 

[button color=”white” size=”big” link=”https://download-installer.cdn.mozilla.net/pub/firefox/releases/50.1.0/win32/tr/Firefox%20Setup%20Stub%2050.1.0.exe” ]Mozilla 50 İndir[/button]

 

 

Yorum Yap