Şifreleme Programları Ücretsiz Program İndir

Cryptainer LE – 448 BİT Bedava Şifreleme Yazılımı

Cryptainer LE Free 128-bit şifreli sanal diskler oluştumanıza olanak sağlıyor. Ücretsiz olan bu sürümünde sadece 100MB lık disk alanı oluşturabiliyor ayrıca exe dosyalarını e-postalarınızı şifreliyor karşı tarafın programı kurması gerekmiyor, şifreyi bilmesi yeterli.

Verilerimizi güvenli saklamanın ve iletmenin bir yoluda şifreleme algoritmaları programları kullanmak. Bu programlardan biri olan Cryptainer LE programını bugün inceleyeceğiz. 

Cryptainer LE sürümü şifrelenmiş exe dosyaları ve 128-bit şifrelenmiş sanal diskler oluşturabilen, kullanımı çok basit bir uygulama.

Hemen belirtelim ücretsiz olan bu sürümünde enfazla 25 mb’ lık bir disk alanı oluşturabiliyorsunuz.
Programı tanıtmaya şifreli sanal disk yaratma özelliği ile başlıyalım.

Kulumun hemen ardından program bizden oluşturacağımız sanal diskin konumunu ve ismini soracak. Diskinizin herhangi bir bölünde hazırladğınız klasörü gösterebilirsiniz.

Ardından bölüm ismini, boyutunu ve şifremizi giriyoruz. Özelikle şifremizi unutmaycağımız bir şifre vermeliyiz unuttuğumuz taktirde sanal disk içindeki verilere birdaha ulaşamayız.Son olarak Proceed to Create Volume butonuna tıkladığımızda sanal diskimiz kullanıma artık hazırdır.
Programın ana ekranındaki Load butonuna basarak diskimizi yükleyebilir Unload butonuna basarak da diskimizi görünmez hale getirebilriz.


 


Şifreleyeceğimiz dosyayı seçip açma parolasını girdikten sonra Create Encrypted Self-Extractor (EXE) butonuna bastığınızda aynı klasöre şifelenmiş exe dosyanız yaratılmış oluyor. Artık tek yapmanız bu dosyayı e-mail ile istediğiniz adrese göndermek. İlettiğinizi kişi vereceğiniz şifre ile dökümanı açabilecektir.

e-mail dosyaları gönderme yöntemini görelim.
Programın araç çubuğunda bulunana Secure Email butonunabasarak dosya şifreleme penceresi açılır.

kurulumda şifreli bölümü oluşturmanızı istiyor şifrenizi not almayı unutmayın.
Dosya boyutu (6.7MB)

Windows 95/98/ME/2000/XP/2003 Server/Vista/Windows 7
English
Buradan indirebilirsiniz.

Alıntıdır

Yorum Yap