Araçlar (Diğer) Ücretsiz Program İndir

OpenOffice.org 3.3 (Ücretsiz)

OpenOffice.org açık kaynak kodlu, gelişmiş, dünya çapında yüzbinlerce kurum ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan ücretsiz bir ofis yazılımıdır. İçerisinde bulundurduğu yazı işlemcisi, tablolama programı, tanıtım yöneticisi ve çizim yazılımı ile tam bir çözüm paketi olan OpenOffice basit arayüzü ve diğer profesyonel ofis yazılımlarına paralel gelişmiş özellikleri ile bilgisayar kullanıcıları için önemli bir yazılım olarak yer alır. Program Türkçe dil desteğine sahiptir.

Open Office Kelime işlemci, hesap tabloları, veri tabanları, grafikler, sunumlar ve daha fazlası için lider açık kaynak kodlu ofis paketi. Open Office ile diğer ortak ofis yazılım paketleri dosyalarını oku ve yaz. Tüm Microsoft Office formatları açın. Metin dosyaları, PDF, sunumlar oluşturun. Elektronik tablo, veritabanlarını yönetin ve resimlerinizi düzenleyin.

İçerdiği modüller:

– Writer (Metin ve HTML düzenleyici)

– Calc (Excel tarzında bir uygulama)

– Draw (Vektörel çizim modülü)

– Base (Veritabanı istemi)

– Impress (Sunum programı)

– Math (Formül düzenleyici)

Fonksiyonellik ve özellikleriyle OpenOffice.org, MS-Office gibi iyi bilinen ücretli ofis paketleri ile uyumludur.

OpenOffice.org yardımıyla bir çok MS Office dökümanını (Word, Excel, Powerpoint) açabilir, değiştirebilir ve MS Office veya OpenOffice.org formatında kayıt edebilirsiniz.

Buraya girerek programı ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

2 Yorumlar

  • Openoffice word excel powerpoint dosyalarıyla ilişkilenmiyor,ya da ben bulamadım o özelliğini, libre kullanıyorum,admin bence libreyide paylaşmalısın.

  • libreoffice open officeten her türlü daha iyi bence 🙂 3.4.2 versiyonuyla çok daha gelişme kaydetti. artık açık kaynak dünyasının lideri libre 🙂

Yorum Yap