Editör Seçimi İşletim Sistemi Ücretsiz Program İndir

Windows 10 Türkçe İşletim Sistemi Ücretsiz Yükseltme

windows-10
Yazar admin

Windows 10 Türkçe işletim sistemi tüm kullanıcılar için artık ücretsiz olarak yükseltilebilir. Windows 7 SP1 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10 İşletim sistemine yükseltmeye imkân tanıyan Microsoft, yazılım için oldukça yeni arayüzünü ve Windows 7′ dekine benzer başlat menüsünü kullanıcılarına sunuyor.

Microsoft Windows 10 için ücretsiz yükseltme 16 Ocak 2018 tarihine kadar geçerliydi. Ancak, size vereceğimiz bu link üzerinden eğer bilgisayarınızda lisanslı olan Windows 7 / 8 / 8.1 sürümünden herhangi birini kullanıyorsanız, indireceğiniz araç sayesinde Windows 10 Pro sürümüne 2020′ de de full indirip yükseltebilirsiniz. Yükseltme aracı kurulum esnasında lisansınızı otomatik tarayıp bulur. Lisansınız yoksa da üzülmeyin! Web’ de bulacağınız bir lisansı tanımlayarak da etkinleştirebilirsiniz.

Microsoft, herhangi bir lisans kısıtlaması olmadan ücretsiz olarak Windows 10′ a yükseltmeyi hala destekliyor. Windows 7 ve Windows 8′ e oranla, sistem açılış hızının ve işleyiş performansının daha etkili olması vede Microsoft’ un artık daha kullanıcı odaklı olarak bu işletim sistemlerini geliştirmesi, Windows 10 Türkçe‘ yi oldukça cazip kılmaktadır. DirectX 12 destekli oyunlarda yüksek performans sergileyeceği için oyun severlerin daha çok tercih ettiği bir işletim sistemi olmaya devam etmektedir.

windows-10-ücretsiz

Windows 10 Kullan Daha Hızlı Bir Performans Yakala!

Microsoft Windows, bu son versiyonunda performans ve güvenlik konusuna, daha geniş çaplı olarak yer ayırmaktadır. Oyun ve uygulamaların kısa bir zaman sonra bütünüyle bu işletim sisteme uyumlu olarak sunulacak olması, kullanıcıları bu işletim sistemine geçişlerini gerekli kılmaktadır.

Peki Windows 10 Yükseltme Nasıl Yapılır ve Etkinleştirilir?

Yalnız, kurarken eski Windows ürün anahtarına ihtiyacınız olabilir. Eski Windows ürün anahtarını hazırlamanız veya temin etmeniz iyi olur. Bu numarayı PC kasanızda veye laptop bilgisayarınızın alt kısmındaki etiket üzerinde bulabilirsiniz. Bulduğunuzda mutlaka bir yerlere kaydedin. Mailinize kaydetmeyi tavsiye ederim.

Nasıl geçilir? Aşağıdaki bağlantıdan Windows 10 yükseltme aracını indirip çalıştırın ve gerekli yönergeleri adım adım takip edin. Merak etmeyin bunun size bir zararı olmayacak. Sisteminizin geçişe uygun olup olmadığını size haber verecek.

Bunu, İşletim sistemi indirme sitelerinden edinebilirsiniz. Tavsiyem saatlerinizi boşa harcamayın buradan deneyin. 32 bit veya 64 bit sürümlerini seçip, Win 10 yükle aracını çalıştırdıktan sonra gerekli yönergeleri takip ederek indirebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Bu işletim sistemini yüklemek için 4 GB’ lık bir disk alanı gereklidir.

Diğer güncel bir işletim sistemi olan PARDUS‘ u buradan ücretsiz indirebilirsiniz. Windows için Ofis uygulamasını Microsoft Office 2016 konulu sayfamızdan edinebilirsiniz.

2020 Windows 10 ücretsiz yükseltme koşulları 

 • Kampanya 2018 ve 2019′ da olduğu gibi 2020 tarihinde de geçerliliğini koruyor. Yinede bir kontrol edin derim.
 • Sadece Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 lisanslı kullanıcılarına uygundur.
 • Aracı indirip kurduktan sonra kısa süreli bir tarama gerçekleştiriyor ve cihazınızın yükseltmeye uygun olup olmadığını bildiriyor.

Not: Eğer, öğrenciyseniz aşağıdaki bağlantıdan Windows 10 Eğitim’ e ücretsiz yükselterek de deneyebilirsiniz.

Windows 10 İndir Türkçe

Yükle

Öğrenciler ve Eğitmenler için Windows 10 Eğitim indir

Yükle

Windows 10 işletim sistemini diğer Windows 8 & 7 & Vista & ve XP‘ ye göre nasıl değerlendirirsiniz? Biz, tüm sürümleri içerisinde bir değerlendirme yaptığımızda, bunu en iyisi olarak niteliyoruz.

Sizlerde Windows 10 Pro’ yu diğer sürümlerine göre puanlayınız.

Editör Notu
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 31 Average: 3.5]

Yorum bırak

59 Yorumlar

 • blank admin dedi ki:

  Bunun şöyle bir çözümü var; Windows 10 kurulumuna geçmeden önce tüm lisanslı yazılımlarınızın lisanslarını bir yere veya e-postanıza kaydedin. Lisans olmayan yazılımlar için birşey yapmanıza gerek yok. Ekran görüntüsü alıp bir klasöre kaydedin ki masaüstümde neler vardı? için… Zaten indirdiğiniz yazılımların indirilenler klasöründe exe. gibi dosyaları mutlaka bulunur ve Windows 10 yükseltme sonrası bunlar silinmez. Kurulum sonrasında ekran görüntüsüne de bakaraktan uygulamalarınızı hızlıca bu şekilde kurabilirsiniz.

 • blank anonim dedi ki:

  Uygulamalar gidiyor demişsiniz hepsini yeniden indirmem çok uzun sürer başka bir şekilde hızlıca hepsini geri indirmemin bir yolu var mı acaba?

 • blank admin dedi ki:

  Büyük ihtimalle bir sorun olmuş. Bu, sistem donanım özelliklerinizle veya internet, elektrik gibi gidip gelme durumundan kaynaklanmış olabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa baştan dikkatli bir şekilde yüklemenizi öneririm.

 • blank Gürhan dedi ki:

  Merhaba,

  Bilgisayarımda Orijinal Windows 7 sp1 yüklü ve dün öğlen vakitlerinde bu siteyi farkettim ve site içeriğini inceledikten sonra Windows 10 indirmeye başladım. Dün gece yaklaşık 23:00 gibi 99% a ulaştı ve şuan hala 99% da (08:30). Bu bir sorun mudur yoksa normal midir?
  Şimdiden teşekkürler, faydalı bir site olmuş. Umarım yenilikler ile beraber devamı gelir.

 • blank admin dedi ki:

  Uygulamalar her halikarda gider. Ancak, dosyalarınızı koruyabilirsiniz.

 • blank Emre dedi ki:

  Windows 10′ u yüklersek uygulamalar gidermi?

 • blank admin dedi ki:

  Kopya değilse olur. Yavaş inmesi internetiniz ve sisteminiz ile alakalı bir durum.

 • blank MehmetEmin dedi ki:

  Bende iniyor inşallah bir sorun olmaz

  Teşekkürler Banimki Windows 7 Olurmu? Birde yavaş iniyor.

 • blank admin dedi ki:

  Orijinal Windows 8.1 ise elbette…