Sürücü / Driver Ücretsiz Program İndir

Daemon Tools Lite 10 ile Sanal Sürücüler Oluşturma

Yazar admin

Daemon Tools Lite 10, ile hızlı bir şekilde sanal sürücüler oluşturarak, daha önceden hazırlamış olduğunuz imaj dosyalarını çalıştırıp oynatabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz CD ve DVD sürücülerini direk olarak kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan DAEMON Tools ile sabit diskiniz de bulunan imaj dosyalarını seçerek, program ile sanal sürücüler üzerine yerleştirebilirsiniz.

Programın sistem kaynaları yormadan ve sisteminizi kasmadan çalışıyor olması ve işlevlerini belli ölçülere göre uygulaması, kullanıcılar açısından artı bir avantaj sağlamaktadır. Daemon Tools’un masaüstünde görünen simgesiden tüm özelliklerine erişerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

DAEMON Tools Lite, popüler sıkıştırılmış disk imaj dosyalarını (iso, bin, cue sheet dosyaları, clone cd, nero, blindwrite gibi özel dosya biçimler v.s) okuyabilen kaliteli bir sanal sürücü programıdır. DAEMON Tools Lite sayesinde CD oluşturmadan önce kalıp dosyalarının içeriklerini görebilir ve 4 sanal sürücü destegi ile oyunlarinizi cd’ye yazmadan direkt kalıp dosyalari içinden çalıştırabilir, içeriklerine erişebilir ve oynayabilirsiniz.

Daemon Tools Lite v10 ve (2.11)

Yazılım, ISO, CCD, PDI, BWT, ISZ ,MDS, CDI, B5T, CUE, BIN, NRG gibi çeşitli formatları desteklemektedir. Yanlız programın sunduğu sürücü oluşturma seçeneği 4 adet olmak üzere sınırlandırılmıştır. Kısaca şöyle diyebilirizki bilgisayarınızda olması gereken programlardan biridir. Sanal disk oluşturma, yerleştirme ve bunun gibi pek çok işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Oyun kurulumlarında bazı problenlerin sıkça yaşanması sebebiylede kullanılmaktadır.

Aynı zamanda kendi imaj dosyalarınızıda oluşturmanıza imkan tanıyan DAEMON Tools Lite ile CD, Blu-ray, DVD üzerindeki verileri MDS, MDX, MDF, ISO imaj dosyaları olarak ta sisteminize kaydedebilirsiniz. Diskleri yanınızda taşımak zorunda kalmaz ve işlem sırasındaki çizilmeleri engellemiş olursunuz. Şöyle söyliyelim bu yazılımla, devamlı CD tak çıkar işlemlerinden de kurtulmuş olursunuz.,

Tüm disklerle sorunsuz bir şekilde çalışan yazılım ile kendi imaj dosyalarınızı oluştururken kullandığınız CD ve DVD’lerin şifre koruması ne olursa olsun, işleminizi rahat ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. En çok tercih edilen programlar arasında yer alan DAEMON Tools’un ücretsiz olması ve gelişmiş seçenekleri sayesinde çeşitli platformlarda tercih edilmektedir. Uygulamanın daha çok oyunseverler ve arşivciler tarafından kullanıldığı görülmektedir. Programı kurarken “free” yani ücretsiz seçeneği seçilmelidir.

Sonuç olarak diyebilirizki; Daemon Tools kesinlikle ihtiyaç duyabileceğiniz bir program..sakın benim bir işime yaramaz diye düşünmeyin, mutlaka bir gün ihtiyaç duyarsınız. Programın birçok artı ve eksileri vardır. Bazıları şunlardır;

Avantajları ve artıları nelerdir?

 • CD, DVD sürücülerinden hızlı çalışır
 • Düşük kayak tüketimi
 • Çeşitli format desteği
 • CD, DVD yazma ihtiyacınızı karşılama

Eksikleri nelerdir?

 • Sürücü seçeneği 4 adettir
 • Kalıp dosyası oluşturmaya izin vermiyor
 • Desteklediği işletim sistemleri: Windows XP, vista , Win 8-8.1

İndirilme Sayısı: 202316
Dosya: DTLiteInstaller.exe

Boyutu: 773 bayt
Yayımcı: Disc Soft Ltd.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020

Sistem Gereksinimi: Windows 7 /8 / 8.1 / 10
Web: https://www.daemon-tools.cc/tur/home
Daemon Tools Lite v10

TAM İNDİR

Daemon Tools Pro v8.3.0 Deneme

TRİAL DENE

Trial için;

 • İndirilen: 213633
 • Sistem: Windows 7/8 / 8.1 / 10
 • Boyut: 33.9 bayt
 • Güncelleme: 26 Mart 2020

Editör Notu
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak