Blog

En İyi Program İndirme Siteleri Sizce Hangileri?

program-indirme
Yazar admin

En iyi program indirme siteleri konusunda fikrinizi alacağımız bir yazı kaleme alıyoruz. Her yazılım indirme sitesinin kendine özgü bir program yayımlama anlayışı bulunmakta. Örneğin; ücretsiz program indirme siteleri, kampanyalı yasal program indirme siteleri, forum tarzı program indirme siteleri, warez ve crack vs. barındıran program indirme siteleri gibi. Tüm bunları çeşitli kategorilerde listeleyebiliriz.

 • Ücretsiz yazılım indirme siteleri (Gezginler, Tamindir, İndir, Sağlam İndir) gibi…
 • Kampanyalı yazılım indirme siteleri (Profesyonel İndir, TeknolojiFun ve birçoğu yabancı)
 • Forum yazılım indirme siteleri (Bilen varsa yazsın…)
 • Warez, crack program indirme siteleri (…)

En iyi program indirme siteleri hangisi ve neden?

Bir program sayfasında olmasını istediğiniz şey nedir? Nasıl bir program indirme sitesi olmasını isterdiniz? Gelin bu sorulara hep birlikte cevap bulalım. Bazı siteler çok eski ve ilklerin ilki olmayı başarmış ve kaliteden ödün vermemiş. Birçoğu ise sonradan yayın hayatına başlamasına rağmen oldukça fazla kullanıcı kitlesine hâkim.

Kaçak, warez, crack vb. lisanssız yazılımların kullanılması hem suçtur hem de Türkiye ve uluslararası telif hakkı yasalarıyla korunmaktadır. Her zaman söylediğimiz gibi orijinal yazılım kullanmak sizlere çok büyük avantajlar sağlar. Örneğin; Lisanslı programları, indirimlerden faydalanarak uygun fiyatlara alabileceğiniz gibi güncellemelerinden ve teknik desteğinden yararlanırsınız. Ayrıca para iadesini garanti eder ve virüslere karşı koruma gibi ek seçenekler sunar.

Ücretsiz yazılım indirme siteleri

Gezginler; bu işin piri bir site, ilk kurulan program indirme sitelerinden ve internet ortamında hakkında oldukça olumlu yorumlar bulunuyor. Kurucusu ve sahibi Tunç Y. hakkında pek bir şey bilinmiyor ve çok esrarengiz biri. Yüksek dozda gizem içeriyor. Vav… Benide etkileyen yönü tamda burası. Sanırım onun tarzı bu 🙂 Sayfa oldukça mütevazi ve gözlemlediğim kadarıyla teması bir sefer değişmiş veya üzerinde ufak tefek değişiklikler yapılmış. Peki, eksi yönleri ne derseniz; Teması yeni çıkan temalar gibi değil, biraz cansız kalıyor. Fakat senelerin senesi, kullanıcılar bu temaya aşina olmuş gibi görünüyor.

gezginler-2002

gezginler


Tam İndir; yine ilklerden ve ilk ilgi duyduğum sitelerden, doğrusunu söylemek gerekirse önceki temasını daha çok beğeniyordum. Şimdikini biraz karmaşık buluyorum. Ücretsiz programların yanı sıra güncel ve son çıkan teknoloji haberleri ile ilgili makaleler yayınlıyorlar. Kurucusu ve CEO’su Caner Bayraktar olan oldukça popüler bir site. Ayrıca Tamindir’in İzmir’ de bir şirketi var. Sayfanın eski ekran görüntüsü bulunmuyor.

tamindir


İndir; 2002 – 2003 yılları arasında kurulan ve şuanda Hasan Yaşar tarafından yönetilen bir program indirme sitesi. Tamindir formatında yayınlar yapmaktadır. Sayfa görünümü ve renkleri oldukça hoştur. Fakat kullanım açısından biraz daha geliştirilebilir. İndir.com’un eski sayfa görüntüleri elimizde yok, bulan olursa bize gönderebilir.

indir.com


Sağlam İndir; oldukça sade bir görünüme sahip ve kurulumu 2013 yılında gerçekleşen yeni sitelerden. Kategorilerine ulaşmak resimde de görüldüğü üzere gayet kolay.

sağlamindir


Diğer yazılım indirme siteleri;

 • programlar.com
 • buyur-indir.com
 • indirson.com
 • yazilimara.com
 • fullprogramlarindir.com
 • fullindir.co
 • teknomobil.org
 • jetindir.com vs.

Aslına bakarsanız; (full program indir, full programlar, tek link indir, katılımsız) gibi isimler kullanan siteler, çeşitli sunucu ve yazılımlar vasıtasıyla (BCVC, Turbobit, Letsubload, YandexDisk, Google Drive, Cloud.mail.ru) vb. kullanıcılarına indirme sağlamaktadır.

Eklemek istediğiniz siteleri aşağıya yazmaktan çekinmeyin!

Birde konuyla bağlantılı olarak “admin” olayına değineceğim; Admin, web sayfasını yöneten ve kullanıcılarıyla etkileşimde olan kişidir. Admin alçak gönüllü olmalı, kibirli ve gururlu olmamalıdır. Hiç kimseye tepeden bakmamalı, kullanıcılara yardımcı olmalı ve onların sorunlarına çözümler üretmelidir.

Bazı adminler işi çok abartıp aşırı kuralcı ve kaba oluyorlar. Kendilerini dev aynasında görüp, kullanıcılarına en ufak bir hatada direk cezayı basıyor veya sınırsız uzaklaştırıyor. Bu konuda kendilerine sadece ceza verildiğini haber veriyorlar. Bunların neyin kafasını yaşadıklarını öğrenmek istiyorsanız, çevrenizdeki bu kafayı yaşayanlara bakın. Şunu da ifade etmek gerekir ki; kullanıcılar hakaret ediyor, küfürlü konuşuyor ve kurallara uymayan davranışlarda bulunuyorlarsa, o zaman durum farklı olur.

Diğer bir mevzu ise “rakip site” konusu; Yukarıda yazdığımız program siteleri bizim rakibimiz olabilir. Ancak rakip site demek, düşman demek değildir. Bazıları rakip siteleri düşman gibi görüp, onlara zarar verecek şeyler yapıyor. Program indirme siteleri, bizim hem dostumuz hemde meslektaşımızdır. Rakip site demek; Takip ve taklit edilen site demektir. Yoksa, her fırsatta Anti Seo gibi çalışmalarla düşürülmeye çalışılan site değil.

Son olarak sizde, bildiğiniz ve sevdiğiniz program indirme sitelerini alttaki yorum kısmına nedenleriyle birlikte yazarsanız seviniriz.

Editör Notu
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 1 Average: 5]

Yorum bırak

11 Yorumlar

 • Çok teşekkür ederim Metin Demir, bizim bir ahlak anlayışımız vardır ve böyle olmak gerek. En azından öyle olmaya çalışmak lazım. İnsanlara kolaylık göstermek lazım. Herkes kendi nasibini yer.

 • Rakip site konusuna bakış şekliniz çok hoşuma gitti. Eğer bir ortamda rekabet varsa, orada herkese bir pay vardır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  yazilimara.com
  Metin Demir

 • Sıralamayı en iyiden aşağı doğru sıralamadık.

 • sağlamindir en iyisi olmasına rağmen en alta wtf yani

 • Bunlar dışında İndir Tik isimli bir site dikkatimi çekti. Yeni gibi duruyor ama virus vs. Gereksiz seyler yok. Hiç inceleme sansiniz oldu mu?

 • geziginler.com
  fulindir.com
  vipguncel.com
  saglam indir.com

  ben bu siteleri kullanıyom adamlar hakkını veriyor

 • Saçma sapan kurallar getirip durduklarından yabancı yazılım çekiliş forumlarına artık uğramıyorum. Adlarını da yazmayacağım ama nitelikli yazılımların bolca sunulduğu dört-beş yer var; bilmeyenler arayıp bulabilir.

  Bunun dışında günlük veya birkaç günde bir yazılım armağan eden şu sitelere uğruyorum:

  1) GOTD -> Çekiliş de yapmaya başladılar
  2) SOS
  3) Giveayaw Club
  4) BitsDuJour

  Yazılım indirme siteleri ise bence çok gereksiz ve güvensiz. Her yazılımı kendi sitesinden indiririm.

  Yerli yazılım çekiliş/armağan sitesi olarak burası başarılı.

  Crack, ilaç, yama, patch, decomplier, keygen, vb. içeren yerlerden uzak durmak gerekir.

  Benzer işlevli yazılımları karşılaştırabileceğiniz şu siteyi öneririm: alternativeto.net

  Ayrıca bir çekiliş isteğim olacak. “Filter Forge” adlı yazılımın olursa son sürümünün (7), olmazsa da 6. sürümünün çekilişi için başvurursanız sevinirim. Yazılımın Basic, Standart, Professionel vb. gibi adlarla düzenlenmiş türleri de var; artık hangisini verirlerse biz de şansımızı deneriz.

 • “Yaklaşık 1 yıl sonra sitesini beğenmem için bana davet göndermiş. Geçti Bor’un pazarı dedim ve beğenmedim.” Bu çok hoşmuş. Kendisine de bunu yazsaydın.

 • 1-Adminler konusuna gelince Profesyonelindir admini olarak siz gerçek başarılısınız. İnsanları kırmıyor ve yardımcı oluyorsunuz.
  2-Önceden Opera Türkiye şimdiki sitesi ise Vivaldi Türkiye olan sitenin admini Zahek de çok iyiydi. Ne sorsan cevap veriyordu ama sonradan potturdu.
  3-Fullprogramlarindir sitesinin admini Menzil de çok kibar ve yardımcı biri.
  4-Filmkorku sitesinin eski admini önceleri çok kibardı ve yardımcıydı. Sanırım bazı yorumcuların eleştirilerine tahammül edemedi ve o da potturdu.
  5-Baglanfilmizle.com sitesinin eski admini de çok kibardı. Kendisinine yapılan eleştirilere bile zerre kadar kızdığını görmedim. Sonradan bu adminin bayan olduğunu öğrendim.
  6-7’den 70’e diye eski filmlerin resimlerini gösteren bir site var. Bu sitenin admini yorum yapan kişileri bile azarlıyor. Canı istediğini hemen engelliyor. Bir gün yabancı bir aktör hakkında eleştiri yaptım. Ne alaka ise bana cevap verdi. Ben de kendisine soru sordum. Beğenmemiş olacak ki hemen yorumu kaldırmış ve beni engellemiş. Çok ta umurumdaydı sanki. Yaklaşık 1 yıl sonra sitesini beğenmem için bana davet göndermiş. Geçti Bor’un pazarı dedim ve beğenmedim.

 • Ücretsiz Yasal ve Hediye Kampanyalar olarak olarak en iyisi :Profesyonelindir.com
  Normal program indirme sitesi olarak : Gezginler ve Tamindir
  Yabancı normal program indirme sitesi : Filehorse ve Filehippo
  Crackli program indirme olarak en iyisi : Fullprogramlarindir
  Kampayalar ve Hediyeler veren yabancı siteler : 1-giveawayoftheday.com 2- sharewareonsale.com 3-giveaway-clup.com 4-giveawa.download.hr