Sıkıştırma Programları Ücretsiz Program İndir

jZip 1.3 (Ücretsiz) – Program İndir

jZip 1.3 popüler olan Zip, RAR, 7z, ISO, TAR, GZip, ARJ, CAB, BZ2 ve birçok sıkıştırma, paketleme programının dosya türünü tanıyan ve işleyebilen, güçlü yapılı, hızlı ve göze hoş gelen kullanıcı arayüzüyle kullanıcısına kendini rahat hissettiren bir program olarak piyasada rakipleriyle mücadeleye başladı bile. Bilinen tüm sıkıştırma formatlarını destekleyen WinZip ve WinRAR’a alternatif olan yazılım yüksek sıkıştırma ve açma hızına sahip dahası ücretsiz. Programın ilk sürümünü Temmuz 2007 de yayınlayan üretici; daha önce Igor Pavlov’un yaptığı programının teknolojisinden faydalanarak yaptığı bu programı kişisel ve ticari tüm kullanım için tamamen ücretsiz olarak sunmaktadır.

jZip En İyi Dosya Sıkıştırma Uygulaması

 

jZipÜretici; program içerisinde hiçbir süre sınırı, kullanım sayısı ve benzeri kısıtlama, reklam, casus yazılım, pop-up (istenmeyen açılan reklam pencereleri), trojan tarzı zararlı içerik bulunmadığını da garanti etmektedir. Zaten yaptığımız testlerde de böyle bir şeye rastlanmamıştır.
Yapılan testlerde; ücretli olan ve kullanıcısına her an kullanım ücretini hatırlatan bir WinZip kadar performanslı olduğu, Winrar kadar olamasa da ücretsiz bir sıkıştırma yazılımından beklenenden fazlasını verdiği görüşündeyim. Zira piyasadaki sıkıştırma programlarının çoğunu kullanmış biri olarak her birinin farklı olumlu ve olumsuz yönlerini gördükçe bir önceki paragrafta yazdığım şeyin bir program için o kadar kolay söylenecek bir şey olmadığını da belirtmek isterim.
Programın Kurulumu: Programın kurulumu ve kullanımı oldukça basit olup; indirdiğiniz kurulum paketine çift tıkla dığınızda gelen yönergelerde Next (İleri) butonuna tıklayıp, kullanım sözleşmesini onaylayıp, 2-3 tıkla kolayca kurulabilmektedir. Ardından da sisteminizi yeniden başlatmaya gereksinim duymadan hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
NOT: Program ile yeni arşiv dosyası oluştururken jZip’e destek olmak için oluşturduğunuz arşivin içerisine “jZip Programı İle Arşivlenmiştir.” şeklinde bir link eklenmesini isteyip istemediğinizi sormaktadır. Oluşturacağı linke tıklandığınızda jZip’in web sayfası açılmaktadır. Tamamen destek amaçlıdır ve kullanıp kullanmamak mecburi değil, isteğinize bağlıdır.

jZip programını ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

PROGRAM İNDİR

2 Yorumlar

  • Kurulum sırasında temp klasörüne attığı 2 dosya internete bağlanmaya çalışıyordu, bunlar belki kötü niyetli değildir ama comodo ayrıca sezgisel olarak zaralı öğe tespiti yaptı bilginize…

Yorum Yap