RoboForm Everywhere Kampanya (Ücretsiz İndir)
Güvenlik Programları Hediye ve Çekilişler

RoboForm Everywhere Kampanya (Ücretsiz İndir)

RoboForm (5 Hediye Lisans)

Çekilişimiz sona ermiştir. Kazananlar aşağıdaki gibidir

1-lola152 2-Finley 3-kamil80 4-CrySTaLiSe 5-sysabi

Kazananları tebrik ederiz. Lisanslarınız yarın mail adreslerinizde olacaktır.

www.roboform.com a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

www.roboform.com Sponsorluğunda sizlere $9.95 değerinde 5 adet RoboForm lisansı hediye ediyoruz. Çekilişe katılmak için tanıtım yazımızın altına 1 yorum yazmanız yeterlidir. Kampanya Bitiş / Çekiliş Tarihi: 18 Ekim 2012 – Saat: 15.00

Şifreleri ve Formları Kaydetme ve Doldurma: Şifre Kartı

Çevrimiçi Şifreleri Kaydedin
RoboForm, web sayfalarındaki Giriş / Gönder butonuna tıkladığınızda, çevrimiçi giriş formunu Şifre Kartına kaydetmeyi önerir.

Kayıtlı Çevrimiçi Şifreleri DoldurunRoboForm, şifrelerinin kaydedildiği sayfaları gezinirken, çevrimiçi formlara kayıtlı çevrimiçi şifreleri doldurmayı önerir. Gerçek 1-tıklamayla GirişTek bir Giriş komutu, şunlara neden olur: (i) bir site giriş sayfasına gitme, (ii) giriş formunun otomatik doldurulması, (iii) giriş formunun gönderilmesi. Uyuşan Şifre Kartları butonu Araç ÇubuğuRoboForm araç çubuğu üzerindeki uyuşan Şifre Kartları butonu, tarayıcıda gösterilen çevrimiçi sayfayla uyuşan en üst Şifre Kartını gösterir. Eğer farenizi bu butonun üzerine getirirseniz, tüm uyuşan Şifre Kartları gösterilir. Şifre Kartlarınıza Bakma ve DüzenlemeŞifre Kartı Editörü, Şifre Kartlarınızı kolayca incelemeye, düzenlemeye, kopyalamaya, yeniden isimlendirmeye ve silmeye izin verir (her Şifre Kartı, tek bir hesap için giriş bilgisi depolar). Turing Rakamı alanlarını YoksayınHer girişte farklı veri (Turing Rakamları) girilmesi gereken alanlar , hem Otomatik Doldurma ve hem de Otomatik Kaydetme için yoksayılacak olarak ayarlanabilir. En Karmaşık JavaScript ile Başa ÇıkınÇapraz şifre denetleme programları için tasarlanan JavaScript giriş sayfası, RoboForm’un şifreleri kaydetme ve doldurma görevini engellemez. Temel DenetimRoboForm, (HTML olmayan) Temel Denetim kutucuklarından ve HTML sayfasının üstünde göründüğü müddetçe Windows kutucuklarından girişi Otomatik Doldurma ve Otomatik Kayıt yapabilir. Şifrelerinizin bir Listesini YazdırınŞifre Kartlarınızın tümünün bir listesini yazdırın ve en değerli şifrelerinizi en güvenilir ortama – kağıda – yedekleyin. Herhangi bir Formu bir Şifre Kartına KaydedinSadece giriş formunu değil, yazılan herhangi bir formu bir Şifre Kartına kaydedebilirsiniz. Herhangi bir formu, kayıtlı Şifre Kartı’ndan doldurabilirsiniz. Bir örnek: Ücretsiz Dergi Aboneliği çevrimiçi uygualama formunu kaydedin ve abonelik yenilemek için 6 ay sonra kullanın. Şifre Kartına Notlar EkleyinŞifre Kartına, kayıtlı formu açıklayan bir metin Notu ekleyebilirsiniz.

Yer İmleri

Yer İmi Kaydedin
Formları olan her sayfa, Şifre Kartı veya Yer İmi olarak kaydedilebilir. Yer İmi, site üzeirne bir metin yorumu içeren, form alanları olmayan bir Şifre Kartıdır.
 
Yer İmine Gidin
Girişler menüsünden yer imini seçin, RoboForm tarayıcınızda açacaktır.

Güvenli Notlara Şifre Kartı olmayan verileri kaydetmek

Güvenli Notlara Gizli Metin Verisi Kaydedin
Çevrimdışı verileri, Ana Şifrenizle şifrelenmiş olan RoboForm Güvenli Notlar’da depolayabilirsiniz. Güvenli Notlar’da depolanacak şeylere örnekler: 
– Yazılım kayıt kodları, 
– ATM (nakit makinesi) şifreleri, 
– Kilit kombinasyonları, 
– UNIX komut satırı girişleri.
 
Genişletilmiş Pano olarak Güvenli Notları kullanın
E-postalara standart yanıtlar gibi gizli olmayan metinleri de Güvenli Notlar’da depolayabilirsiniz. Her Güvenli Not, tek tek şifre-korumalı veya korumasız yapılabilir.

Kimlikler’den Uzun Formları Doldurmak

Kaliteli Yapay Zeka
RoboForm, formları doldurmada gerçekten akıllıdır; piyasadaki en kusursuz form doldurucudur. Yapay Zeka tekniklerini, bu tür bir kesinlik elde etmede kullanıyoruz ve RoboForm’u buna göre test ediyoruz.
Sadece Önceden Bildiği Formlarla Sınırlı Değildir
RoboForm, daha önce hiç görülmemiş bile olsa, herhangi bir formu okuyabilir ve doldurabilir. Bu, insanların bir form doldururken yaptığı şey gibidir — formu ayrıştırır, onu “anlar” ve boşluk doldurma kararını verir.
 
Çoklu Kimlikler
Birçok Kimliğiniz olabilir ve onlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Kimliklerinizin gerçek kişiler olması gerekebilir. Sahte Kimlikler kullanın – gizliliğinizi koruyun.
 
Bağlantı: Küçük Bir Kimlik
Bağlantı, genellikle form doldurmak için önerilmeyen küçük bir Kimlik’tir. Klasör ağaç yapısıyla kendi Adres Defterinizi oluşturmak için Bağlantılar’ı kullanabilirsiniz.
 
Her Kimlik’te Çoklu Kredi Kartları, Adresler ve hatta Kişiler
Kimlik’teki (Kredi Kartı, Adres, Banka Hesabı, Kişi) her boşluk grubu, çoklu aşamalara sahip olabilir. Bununla, tek Kimlik’te çeşitli kredi kartlarına, adreslere ve kişilere (çoğunlukla bir grubun üyeleri) sahip olabilirsiniz.
 
Seçici Form Doldurma
RoboForm’dan, tüm formdan ziyade, formunuzun sadece bir kısmını doldurmasını isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, RoboForm’dan doldurmasını istediğiniz alanları seçin (vurgulayın) ve herhangi bir form doldurma butonuna tıklayın — sadece seçili boşluklar doldurulacaktır.
 
Doldurma Seçimi ve Seçim Butonu Alanları
RoboForm, açılır nesne listesinde sunulan seçim alanlarını doğru biçimde doldurur. Örnek: Eğer araç sona eriş tarihi Şubat’sa, RoboForm alanda “Şub” veya “Şubat” ve hatta “02” yi seçecektir. Benzer bir biçimde, seçim butonlarını da yönetir.
 
Bölünmüş Alanları Doldurma
RoboForm ayrıca, çeşitli alt-alanlara bölünmüş alanları da doldurur. Örnek: “Telefon Numarası” alanı 3+3+4 haneli 3 alanda, 3+7 haneli 2 alanda veya 10 haneli tek alanda olabilir. RoboForm, tüm bunları doğru bir biçimde doldurur.
 
Kullanıcı-Tanımlı Özel Alanlar
Her Kimlik’te, alanı tanımak için kullanılan, sizin belirlediğiniz alan başlığı için özel alanlara sahip olabilirsiniz.
 
Ülkeye Özgü Form Doldurma
RoboForm, formları sadece İngilizce değil, çoklu dillerde doldurabilir. Desteklenen dillerin listesi, Çeviri Sayfasında mevcuttur. RoboForm, bulunduğunuz ülkeyi seçmeye izin verir ve ardından, ülkenizin geleneklerini temel alarak form doldurma kurallarını uyarlar. Örneğin, Amerikan tarih formatının AY/GÜN/YIL iken, İngiliz tarih formatının GÜN/AY/YIL olduğu bilinmektedir.
 
Makine Çevirisi: Sadece Bir Parça
Bir dilde seçim değerini belirleyebilirsiniz (örneğin: Kimliğinizi, Fransızca “Monsieur” Başlığıyla oluşturabilirsiniz) ve RoboForm, kullanabileceği herhangi bir dilde bu değeri doğru bir biçimde dolduracaktır. Örneğin: Bir Almanca formdaki Başlık kısmına “Herr” kelimesini koyacaktır.

Şifre Üretici

Güvenli Rasgele Şifreler Üretin
   
– 512 karaktere kadar, herhangi bir uzunlukta rasgele şifre üretir. Seçenekler: 
– Özel karakter dahil, şifrede görünecek karakterleri belirler. 
– Benzer karakteri hariç tutma seçeneği. 
– Onaltılık şifre üretme seçeneği. 
– Şifre bit gücü göstergesi . 
Üretilen Şifrenin Otomatik Doldurulması
Üret – > Doldur butonuna tıkladığınızda, RoboForm üretilen şifreyi otomatik olarak doldurur.

Klasörler

Şifre Kartları, Kimlikler ve Güvenli Notlar, Klasörler içinde kategorize edilebilir.

Kaydederken Klasör Oluşturun
Formları Kaydet, yeni Kimlik, Yeniden Adlandır, kutucukları Çoğalt, bir klasörde yeni obje oluşturmaya izin verir.
 
Editörlerde Klasörler
Sol panelde, Editörler içinde klasör ağacını görüntüler.
 
Menülerde Klasörler
Bir nesne seçen tüm menüler basamaklıdır, klasör içerebilirler.

Güvenlik ve Şifreleme

Güçlü Şifreleme Algoritmaları Kullanılır
Algoritma Anahtar Uzunluğu Blok Boyutu
AES 128-256 16
Blowfish 256 8
RC6 256 16
3-DES 64 8
1-DES 64 8
    AES anahtar uzunluğu, Ana Şifre anahtar uzunluğuna bağlıdır: 
* 32 karakterden daha az AŞ için 128 bit , 
* 32 ila 47 karakterlik AŞ için 192 bit, 
* 48 karakter veya daha uzun AŞ için 256 bit.

 

Ana Şifre ile Şifreleme
Tüm Kimliklerinizi ve Şifre Kartlarınızı Ana Şifre ile koruyabilir, böylece yetkisiz kullanıcılara karşı erişilemez ve çalınsalar dahi hacker’lar tarafından okunamaz kılabilirsiniz. Gelişmiş koruma için, AES şifreleme kullanmaktayız.
 
Ana Şifre Önbellekleme
Ana Şifrenizi girdikten sonra hafızada tutulur, böylece her Şifre Kartı için tekrar girmeniz gerekmez. Çıkış komutu, önbellekteki şifreyi hafızadan temizler.
 
Keylogger’leri Mağlup Edin
RoboForm form alanlarına kayıtlı şifreyi girerken, onları klavye aracılığıyla girmez, bu yüzden eğer bilgisayarınızda bir keylogger kuruluysa ve şifreler için klavye olaylarını denetliyorsa, şifreleri girmek için RoboForm kullandığınızda hiçbir klavye kullanımı kaydedemeyecektir.
 
Otomatik-Çıkış
RoboForm’dan, belirli bir eylemsizlik süresinden sonra önbellekteki Ana Şifrenin hafızadan silinmesini isteyebilirsiniz.
 
Ana Şifreyi Değiştirme
RoboForm’dan, yeni Ana Şifreyle tüm Şifre Kartlarını yeniden korumasını isteyebilirsiniz. Ayrıca şifre koruması tüm Şifre Kartlarından kaldırılabilir veya eklenebilir.

Kullanıcı Verisini Yönetme

Yedekleme ve Geri Yükleme
Yedekleme ve Geri Yükleme komutları verilmektedir.
 
Her Şifre Kartı / Kimlik, bir Dosyadır
Her Şifre Kartı, Kimlik ve Güvenli Not, ayrı bir dosyadır. Bu, masaüstünde Şifre Kartlarına bağlantılara sahip olmaya, onları e-posta ile arkadaşlarınıza göndermenize ve Windows Explorer kullanarak onları kopyalamanıza/taşımanıza imkan tanır.
 
RoboForm Profilleri
Şifre Kartlarının, Kimliklerin ve Güvenli Notlarının hepsi, bir RoboForm Profili oluşturur. Birden fazla Profile sahip olabilirsiniz, evdeki her bir üye için bir RF Profili diyebiliriz. Profiller arasında kolay geçiş bulunmaktadır.
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 1 Average: 1]

Yorum bırak

64 Yorumlar

 • RoboForm, çeşitli çevrimiçi formlar için şifreleri ve verileri yönetme ve kendi kendine doldurma, kullanımı basit, çeşitli tarayıcılar için mükemmel destek için mükemmel bir yazılımdır, başka ne söylenebilir? Tüm şifreleri saklamak ve otomatik doldurmak için mükemmel yazılım

 • RoboForm is my favourite app of the world, so I’m eager to have this one, please include me, thank you for the opportunity!

 •   _________________
  • Thank you very much…
    ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

 • Great giveaway.
  Please – count me too …
  Thx.
  Regards & Good luck to all … 😉