Araçlar (Diğer) Hediye & Çekilişler Resim Düzenleme

SnipClik 4 (5 Hediye Lisans)

Yazar admin

Çekilişimiz sona ermiştir. Kazananlar aşağıdaki gibidir. 

1-kadercan 2-Grr 3-gorkez 4-zeynep 5-odlavso zul

Kazananları tebrik ederiz. Lisanslarınızın düzenlenmesi için bilgileriniz firma yetkililerine gönderilmiştir.

http://www.snipclik.com/ a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

http://www.snipclik.com/ sponsorluğunda sizlere 39.95$ değerinde 5 adet SnipClik Personal lisans’ı hediye ediyoruz. Üyelerimiz konu altına 1 yorum yaparak çekilişe katılabilir. Kampanya Bitiş/Çekiliş Tarihi: 14 Aralık 2011 Saat: 22.00

Dijital fotoğraflarınıza bir kaç tıklama ile coğrafi etiket, filigran, etiket, yeniden boyutlandırma, yada yorum yapıp, gönderebilirsiniz!

SnipClik sağ tıklama menüsüne ve doğrudan Windows Gezgini içine entegre bir eklentidir.

SnipClik yüklediğinizde sağ klik menüsüne ve Windows Gezginine kamera simgesi ile kendisini entegre eder. Böylece çok daha kolay ulaşılabilir ve istediğiniz işlemi tek tıklama ile kolayca yapabilirsiniz.

Fotoğraflarınıza coğrafi etiket

Geotagging ile fotoğraflarınızı etiketleyin ve nerede çekildiğini göstermek için, “işaretleyin”. Bu, tam olarak ne anlama geliyor? Bir harita üzerinde fotoğrafları gösterebilirsiniz. Konuma göre arama yapın ve 2 yıl geçtiğinde örnek Cortona eyaletine bakarak, (Wikipedia başvurmadan!) İtalya da  olduğunuzu görebilirsiniz …

Fotoğraflarınızı etiketleyin

Başlık, konu, yazar, kategori, anahtar kelimeler ve yorumlar: yeni ‘Tanımlayıcısı Modülü “sayesinde artık her türlü bilgi ekleme seçeneği var. Hatta aynı zamanda onları döndürebilirsiniz!

Hızlıca dijital fotoğraflarınızı ailenize ve arkadaşlarınıza gönderin!

Aileniz ve arkadaşlarınızla web-dostu bir çözünürlükte dijital fotoğraflarınızı e-posta ile yollayabilirsiniz ve bu işi rahatsız edici dizinleri seçmeden, ayarlarla uğraşmadan yapabileceksiniz… – Photoshop gibi ‘Pro’ Resim yazılımları, günlük kullanım için önemli ölçüde karmaşıktır. Fakat unutmamalıyız ki hayat çok kısa! Hızlı bir adım ile, sıkıntı yaşamazsınız.

Dijital fotoğraflarınıza, tarih veya zaman damgası ekleyin.

Dijital fotoğraflar üzerinde yazılı tarih veya zaman bilgisine sahip olmak ister misiniz? 
Evet, elle güncel bilgiler eklemek için Photoshop gibi bir resim editörü kullanabilirsiniz … bol bol fotoğraf var, özellikle ince eleyip sık dokumak gerek ve bu iş çok zaman alıcı olacaktır. 
Neyse ki her fotoğraf, alındığı tarih ve saat EXIF formatı şeklinde görüntü ile birlikte saklanır.
SnipClik, tarih ve saati kullanarak çıkarılan, dijital görüntüler ve seçtiğiniz fotoğrafların üzerine bilgilerini ekleyebilir. .

Damga ile resmin köşelerinden herhangi birine metin veya EXIF ​​bilgisi.

Ek damga seçenekleri, kullanıcıların bir resmin içine herhangi bir metin eklemenizi (örneğin yazar / yaratıcı adı) sağlar. EXIF etiketleri (örneğin görüntü konu veya kamera pozlama ayarları) da eklenebilir. Kullanıcılar, yazı tipi stili, renk ve donukluk baskılı metni düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraf dosya adları değiştirme

Dosya adı seçenekleri ile şunları yapabilirsiniz:

  • dosya adı örneğin “P1134.jpg” ise, işlem yaptığınızda ” resized_P1134.jpg ” şeklinde kaydeder.
  • Yine exif bilgilerini kullanarak resimlerinize tarih şeklinde isim verebilirsiniz. 31_12_2011 gibi.  (format “yyMMdd_HHmmss”)
  • Klasördeki dosya sayısına göre otomatik sayı şeklindedosya adlarını düzenleyebilirsiniz. Örnek 1.jpg, 2.jpg vb.

Otomatik yönlendirme düzeltme.

EXIF görüntü bilgileri dayalı işlenmiş, Fotoğrafları otomatik olarak döndürülebilir.

Resimleri Anında Mesajlaşma (IM).

Anlık mesajlaşma programı ile MSN Messenger, Yahoo Messenger, ICQ, AOL Instant Messenger ve diğerleri gibi online fotoğraf paylaşabilirsiniz.

Dijital görüntü EXIF ​​verileri ayıklayın.

SnipClik dijital fotoğraflarınızı tüm EXIF ​​bilgilerine göre ayıklayabilir ve bir metin dosyasına veri kaydedebilirsiniz.

Bazı EXIF ​​etiketleri SnipClik dijital fotoğraflar ile elde edebilirsiniz:

 • Obtüratör hızı
 • Camera F-stop sayısı
 • Ayrıntılı Flash kullanım bilgileri
 • Mesafe kamera duruldu.
 • Odak uzunluğu ve 35 mm eşdeğeri odak uzaklığı hesaplamak
 • Görüntü çözünürlüğü
 • Resmin çekiliş saat ve tarihi
 • Kamera markası ve modeli

Fotoğraflarınızı karşılaştırın

Bir defada bir sürü fotoğrafın pozlama parametrelerini karşılaştırabilirsiniz. EXIF verileri sunmak Özellikle fotoğraf sanatı öğrenen insanlar için ya da deney ve benzeri fotoğraf serisi üretmek için kolayca pozlama verileri elde etmek çok faydalıdır.

————————————————————————————————–

Dilerseniz Twitter veya Facebook’tanda bizi takip edebilirsiniz. Sitemizde yayınlanan her kampanya haberi, ücretsiz programlar ve program çekilişlerimiz birebir Twitter ve Facebook üzerinden de duyurulmaktadır. Yani bize her alandan ulaşabilir, hiçbir programı kaçırmazsınız.

Kampanya haberimizi Twitter ve Facebook’ta paylaşıp yorumlarınızı eklerseniz çok memnun oluruz, ilginize Teşekkür ederiz.

Yasal Forum‘a üye olun güncel haberleri paylaşmanın ve almanın keyfini yaşayın…

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak

36 Yorumlar