Sistem Temizleme Ücretsiz Program İndir

System Nucleus 2.3.2 (Ücretsiz)

Yazar admin

System Nucleus, Windows işletim sisteminin bir çok görevini tek tıkla ve tek bir menüden yapmayı başarır. İşletim sisteminizle ilgili çok detaylı raporlamalar yapan program, bu açıdan alt düzey kullanıcılara karmaşık gelebilir. Ancak, programın sekmelerle çalışan arayüzünde pek çok optimizasyon işlemi çok kısa bir süre içerisinde yapılabilir. Windows’un başlangıç menüsünden ulaşılamayan onlarca uygulaması olduğunu düşünürsek, System Nucleus’un 5 ana kategoride (Güvenlik, Sistem, Network, Yönetici Araçları ve Diyagnostik & Onarma) topladığı araçların yönetimi bir hayli kolaylaşıyor.

System Nucleus ücretsiz indir

PROGRAM İNDİR

Backup & Recovery

Programın yedekleme bölümünde 3 farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan birincisi Registry ayarlarınızın yedeğini almak için kullanılıyor. Bu bölümde yedek almak istediğiniz bölümü seçmeniz yeterli oluyor.

İkinci bölümde ise sık kullanılanlar, sistem ayarlarınız  gibi olay günlüklerini yedekleyebiliyorsunuz.

Üçüncü bölüm ve bizce en önemlisi olan Driver yedekleme bölümünde ise listeden seçeceğiniz driverlarınızı PC’ nize yada harici bir diske yedekleyebiliyorsunuz. Kullanım ve arayüz olarak çok kolay bir menü hazırlanmış.

Com

Com bölümünde internetiniz ile çalışan programlar, eklentiler, pluginleri düzenleyebilirsiniz.

Disks & Drivers

Bu bölümde disklerinizin durumunu, diskleriniz için kullanılan driverları ayrıca checkdisk, defrag gibi disk düzenlemelerini yapabilirsiniz.

Drivers

Driverlarınız hakkında ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz, driver sorunlarınızı tarayıp düzelteb
ileceğiniz, gereksiz, kullanılmayan driver dosyalarınızı silebileceğiniz bir bölüm. Event Logs

Olay günlüklerinizi (explorer, sistem, güvenlik logları) görüp, düzenleye bileceğiniz, gereksiz olanlarını silebileceğiniz ayrıntılı bir log düzenleyici.

Processes

Windows görev yöneticisinin gelişmiş bir versiyonu. Bu bölümden çalışan programlarınıza, network ihtiyaçlarına bakabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Programs

Bu bölümümüzde Program Ekle/ Kaldırın gelişmiş bir versiyonu. Bu bölümden programları uninstall edebilir, hakkında bilgi alabilir, web sitelerine bağlanabilir, güncellemelerini yükleyebilir, yüklenen klasörlerini görebilir ve program detaylarına ulaşabilirsiniz.

Services

Bu bölümden internet gereksinimi duyan, internetle koordineli çalışan tüm yüklü yazılımlarınıza gözatabilirsiniz.

Startups

Sistem açılışındaki tüm program, yazılım, plugin vb. her türlü şeye müdahale edebileceğiniz, Windows’ un sistem yapılandırma programına güzel bir alternatif…

System Configuration

Yine bizim çok hoşumuza giden bir özellik. Bu bölümden sistemize takılı tüm donanımları ayrıntılı olarak inceleyebiliyorsunuz. Sadece buda değil, sisteminizde kurulu olan ses ve video codeclere ve yüklü programlara da ayrıntılı bir bakış atabiliyorsunuz. Ayrıca Windows için yaptığınız güncellemeler bile bu bölümden görülebiliyor.

System Editör

Bu bölümde ise sisteminizin ekran ayarları, Network bilgileri, Network Optimizasyonu, internete çıkışınız, başlat çubuğu, Windows yedekleri gibi düzenlemeler mevcut. Volumes (İngilizce ve sistem bilginiz iyi değilse bu bölümü karıştırmamanızı öneriyoruz.)

  • Dili: İngilizce
  • Boyutu: 3.5 MB +
  • Türü: Ücretsiz
  • Programın bölümlerine kısaca değinmemiz gerekirse;
  • İşletim sistemi: Windows XP / 2003 / Vista ve 7
  • Ek gereksinim: Microsoft .NET Framework 3.5
  • Geliştirici: Spencer Salva

System Nucleus

Bu bölümde ise disk etiketleri, disklerinizde kalan yer, geri dönüşüm kurunuz, formatlarınız hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Önemli! Programın çalışması için sisteminizde (.NET Framework 3.5) kurulu olmalıdır.

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak