Sistem Temizleme Ücretsiz Program İndir

System Nucleus 2.3.2 (Ücretsiz)

Yazar admin

System Nucleus, Windows işletim sisteminin bir çok görevini tek tıkla ve tek bir menüden yapmayı başarır. İşletim sisteminizle ilgili çok detaylı raporlamalar yapan program, bu açıdan alt düzey kullanıcılara karmaşık gelebilir. Ancak, programın sekmelerle çalışan arayüzünde pek çok optimizasyon işlemi çok kısa bir süre içereisinde yapılabilir. Windows’un başlangıç menüsünden ulaşılamayan onlarca uygulaması olduğunu düşünürsek, System Nucleus’un 5 ana kategoride (Güvenlik, Sistem, Network, Yönetici Araçları ve Diyagnostik & Onarma) topladığı araçların yönetimi bir hayli kolaylaşıyor.

System Nucleus ücretsiz indir

PROGRAM İNDİR

Backup & Recovery

Programın yedekleme bölümünde 3 farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan birincisi Registry ayarlarınızın yedeğini almak iiçin kullanılıyor. Bu bölümde yedek almak istediğiniz bölümü seçmeniz yeterli oluyor.

İkinci bölümde ise sık kullanılanlar, sistem ayarlarınız vb gibi olay günlüklerini yedekleye biliyorsunuz.

Üçüncü bölüm ve bizce en önemlisi olan Driver yedekleme bölümünde ise listeden seçeceğiniz driver larınızı pcnize yada harici bir diske yedekleyebiliyorsunuz. Kullanım ve arayüz olarak çok kolay bir menü hazılanmış.

Com

Com bölümünde internetiniz ile çalışan programcıklar, eklentiler, pluginleri düzenleyebilirsiniz.

Disks & Drivers

Bu bölümde disklerinizin durumunu, diskleriniz için kullanılan driverları ayrıca checkdisk, defrag gibi disk düzenlemelerini yapabilirsiniz.

Drivers

Driver larınız hakkında ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz, driver sorunlarınızı tarayıp düzelteb
ileceğiniz, gereksiz, kullanılmayan driver dosyalarınızı silebileceğiniz bir bölüm.Event Logs

Olay günlüklerinizi (explorer, sistem, güvenlik logları) görüp, düzenleye bileceğiniz, gereksiz olanlarını silebileceğiniz ayrıntılı bir log düzenleyici.

Processes

Windows görev yöneticisinin gelişmiş bir versiyonu. Bu bölümden çalışan programlarınıza, network ihtiyaçlarına bakabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Programs

Bu bölümümüzde pogram ekle/kaldırın gelişmiş bir versiyonu. Bu bölümden programları uninstall edebilir, hakkında bilgi alabilir, web sitelerine bağlanabilir, güncellemelerini yükleyebilir, yüklenen klasörlerini görebilir ve program detaylarına ulaşabilirsiniz.

Services

Bu bölümden internet gereksinimi duyan, internetle koordineli çalışan tüm yüklü yazılımlarınıza gözatabilirsiniz.

Startups

Sistem açılışındaki tüm program, yazılım, plugin vb. her türlü şeye müdahale edebileceğiniz, windowsun Sistem yapılandırma programına güzel bir alternatif

System Configuration

Yine bizim çok hoşumuza giden bir özellik. Bu bölümden sistemizie takılı tüm donanımları ayrıntılı olarak inceleyebiliyorsunuz. Sadece buda değil sisteminizde kurulu olan ses ve video codec lere ve yüklü programlarada ayrıntılı bir bakış atabiliyorsunuz. Ayrıca windows için yaptığınız güncellemeler bile bu bölümden görülebiliyor.

System Editör

Bu bölümde ise sisteminizin ekran ayarları, network bilgilerini, network optimizasyonunu, internete çıkışınız, başlat çubuğunu, windows yedekleri gibi düzenlemeler mevcut. Volumes (İngilizce ve sistem bilginiz iyi değilse bu bölümü karıştırmamanızı öneriyoruz.)

Dili: İngilizce
Boyutu: 3.5 mb
Türü: Ücretsiz
Programın bölümlerine kısaca değinmemiz gerekirse;
İşletim sistemi: Windows XP / 2003 / Vista / 7
Ek gereksinim: Microsoft .NET Framework 3.5

 

System Nucleus

Bu bölümde ise disk etiketleri, disklerinizde kalan yer, geri dönüşüm kurunuz, formatlarınız hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Önemli! Programın çalışması için sisteminizde (.NET Framework 3.5) kurulu olmalıdır. Com bölümünde internetiniz ile çalışan programcıklar, eklentiler, pluginleri düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak