Editör Seçimi Sıkıştırma Programları Ücretsiz Program İndir

WinRAR İndir – WinRAR İndirmek Neden Gereklidir?

winrar
Yazar admin

WinRAR programı dünyanın en iyi dosya sıkıştırma ve RAR arşivleme programı olarak gösterilebilir. WinRAR, Windows ve diğer platformlar için ücretsiz dosya arşivleme ve sıkıştırma aracıdır. İlk olarak 1995 yılında Eugene Roshal’ın tarafından iyileştirilen uygulama dünyanın en önde gelen popüler dosya sıkıştırma uygulamasıdır.

WinRAR 32 bit ve WinRAR 64 bit full indir

WinRAR 32bit

WinRAR 64bit

 • Boyut: 3.12 MB
 • Dil: Türkçe vb.
 • Sürüm: 5.91
 • Güncelleme: 29.06.2020
 • Yayımcı: win.rar GmbH

Program hakkında sizlerin görüşleri nelerdir ? Sizce en iyi sıkıştırma programı WinRAR mıdır? Bir PC için olmazsa olmaz olarak görüyormusunuz? Lisanslı ile lisansız arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor merak ediyormusunuz?

Programı 40 gün deneme sürümü olarak ücretsiz kullanabilirsiniz. Daha sonrasında ya lisans satın alırsınız veya ücretsiz kullanmaya devam edersiniz.

Dosyaları sıkıştıran ve sıkıştırılmış bu dosyaları güçlü arşivleme yeteneğine sahip bir teknolojidir. WinRAR’ ın 32 Bit ve 64 Bit sürümleri mevcuttur ve bir bilgisayar için olmazsa olmaz bir programdır.

Farklı formatlarda indirdiğiniz bir dosyayı, fotoğrafı, e-postanıza gelen bir ek dosyayı veya bir oyunu açma ihtiyacı duyarsınız. Bu ve benzeri gereksinimlerinizi karşılamak için WinRAR dosya sıkıştırma programını kesinlikle indirmenizi ve kullanmanızı tavsiye ederiz. Her bilgisayarda olması gereken programlar arasında amaca dönük, işlevsel bir programdır.

Kullanıcıların en çok tercih ettiği sıkıştırma yazılımı olan WinRAR, arşiv formatları ZIP ve RAR desteğinin haricinde birçok formattaki dosyaları arşivden çıkarabilmektedir.

Peki RAR ve ZIP dosyası ne demek?

RAR ve ZIP dosyası, en küçük boyutlarda sıkıtırılmış, sistem performansına, alanına katkı sağlayan ve en yaygın olarak kullanılan dosya biçimleridir.

Birçok yeni özellikleri ile beraber neredeyse tüm dosya sıkıştırma formatlarını destekler. WinRAR sayesinde boyutunu küçültmek istediğiniz dosyaların kalitesinden hiç ödün vermeden profesyonel bir şekilde sıkıştırıp alandan kazanabilir, şifreleme yöntemi ile koruma sağlayabilirsiniz.

son-surum-winrar-indir

WinRAR indirmelimiyim? WinRAR Dosya sıkıştırma nedir ne işe yarar?

Sizce bir bilgisayarda bu uygulama mutlaka olmalı mı? Olmazsa ne olur?

Bu program aslında bir altın kadar değerlidir diyebiliriz. Bu sözümüzü abartılı bulabilirler ancak 3 gün olur 5 gün olur sonunda bir gün mutlaka bu uygulamaya ihtiyaç duyarsınız.

WinRAR, Dünya’ nın en iyi dosya sıkıştırma programları arasında ilk sıralardaki yerini hala korumaktadır. Daha küçük boyutlu arşivler çıkarmakla birlikte, diğer dosya sıkıştırma programlarından çok daha hızlı bir biçimde sıkıştırma sağlar.

Dosyaları ciltlere bölme özelliği sayesinde ne kadar büyük boyutlu olursa olsun dosyaları saklar veya paylaşırsınız. Ayrıca WinRAR hasarlı arşiv onarma gibi gelişmiş veri arşivleme özellikleri ile profesyonel çözümler sunmaktadır. Kurtarma kaydı oluşturma, arşivi kilitleme ve dosya isimlerini şifreleme gibi özellikleri güvenli arşivler oluşturur.

winrar-indir

İçerisinde pek çok fonksiyon ve özellik barındıran WinRAR, beşyüz milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip en popüler dosya sıkıştırma aracıdır. Uygulama, hemen hemen tüm dosya formatlarını desteklemektedir. (RAR, ZİP, ISO, CAB, ARJ, TAR, GZip ,LZH, ACE, UUE, BZIP2, Z and 7-Zip)

WinRAR ile hem zamandan, hem alandan, hemde maliyet açıdan tasarruf edersiniz. Multimedya dosyalarını algılar ve otomatik olarak, özel sıkıştırma algoritması ile en uygun sıkıştırma metodunu uygular. Aynı zamanda arşivleri parçalara ayırmanıza da imkan vererek birden fazla diske kaydetmenizi sağlar. İnternet üzerinden dosya göndermek için de gayet uygundur.

WinRAR 128 bit parola şifreleme ve imza teknolojisi sayesinde güvenli bir şekilde dosyalarınızı gönderebilirsiniz. Uygulama Window 98 ve en son sürümü olan Windows 10 dahil bütün işletim sistemlerinde sorunsuzca çalışmaktadır. Elliden fazla dil desteği mevcuttur. 32 bit ve 64 bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır. İlk etapta, kullanım bakımından karışık gibi görünse de, aslında çok basit bir kullanıma ve arayüze sahiptir. Zip ve rar dosyası açma konusunda doğrusu üstüne yoktur.

dosya-sikiştirma-programi

WinRAR İndir dediğimizde yüklenecek olan uygulama programın 40 günlük deneme sürümüdür. Fakat endişe etmenize gerek yok hemen hemen tüm işlemlerinizi bu ücretsiz sürümüyle de gerçekleştirebilirsiniz.

WinRAR güçlü bir arşiv yöneticisidir. RAR ve ZIP dosyaları için tam destek sağlar, Kuvvetli sıkıştırma, şifreleme, ciltler, otomatik açılan modüller, yedekleme gibi özellikleri mevcuttur.

Peki, neden WinRAR indirmelisiniz? Çünkü neredeyse tüm dosya formatlarını sıkıştırabilmekle birlikte dosya boyutlarını da minimize edebilmektedir.

RAR dosyaları ekseriyetle ZIP dosyalarına kıyasla daha çok dosya sıkıştırma özelliğine sahip bu farklılık da sıkıştırma işleminde neden en çok RAR formatının kullanıldığını kuvvetlendirir niteliktedir. Programın Çoklu dil ve Türkçe dil desteği mevcuttur.

Dosya sıkıştırma konusunda rakibi WinZip kadar hızlı değil diyenleriniz olabilir. Ancak WinRAR TR hızlı ve daha küçük boyutlarda sıkıştırma sağlar.

Zengin özellik ve seçenek yelpazesi, programı kullanmaya yeni başlayan kullanıcıların biraz çekimser kalmalarına yol açsa da Ara yüze alışmak sanıldığı kadar uzun sürmez. Yine de problem yaşamanız halinde, dosya çıkarma veya sıkıştırma sürecinde size eşlik edecek basit bir sihirbaz sistemi de mevcut bulunmaktadır. Tüm bunlar uygulamayı sınıfındaki diğer tüm araçlardan daha iyi performans sergileyen, güvenilir bir yardımcı haline getirir.

Program arşiv dosya isimlerinde barındırdığı Unicode desteği ile İngilizce olmayan dosya isimlerini de rahatlıkla yazılım içerisinde kullanmanıza ve oluşturmanıza imkân tanıyor.

Desteklediği arşiv formatları ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, Z arasından herhangi birini RAR dosya biçimine dönüştürebilme yeteneğine de sahip. Arşiv dosyalarında belirli text dosyaları ve dosyalarda arama yapma özelliği de arşivlerin içlerini karıştırırken size çok yardımcı oluyor.

WinZip ile karşılaştırıldığında daha fazla sıkıştırma seçeneği, daha yüksek sıkıştırma oranları ve daha küçük dosya boyutları sunan WinRAR, dosya sıkıştırma piyasasının tartışmasız lideri konumunda bulunmaktadır.

Unicode olarak tüm ülkelerde kabul görmüş bir yazılımdır. Dosya sıkıştırma programı olarak WinZip’ten daha yüksek bir performans sergilemektedir. Pek çok kullanıcının buna karşı çıkabileceğini biliyorum ve buradan da sanki seslerini duyar gibiyim;

WinZip ve selefi bazı programların WinRAR ’dan daha iyi ve kullanışlı olduğunu savunabilirler. Belki haklı taraflarıda olabilir. Ancak durum pekte öyle görünmüyor.

Yazılımın kullanımında sorunlar oluşması durumunda size kolaylık sağlıyabilecek birde sihirbaz sistemi vardır.

WinRAR Temel Özellikleri

 • Metin, ses, grafik, 32-bit ve 64-bit Intel uygulamaları için geliştirilmiş sıkıştırma algoritmaları.
 • Z arşivlerini açması.
 • Varsayılan veya değiştirilebilir özelleştirilebilir SFX modüllerini kullanarak kendi açılan arşivlerin (çoklu cilt dâhil) oluşturulması.
 • Katı arşivleme.
 • Çok ciltli arşivlerin eksik parçalarını yeniden yapılandırmaya izin veren kurtarma ciltleri.
 • Dosya adlarında Unicode ve NTFS desteği.
 • İsteğe bağlı 128 bitlik AES (Advanced Encryption Standard) ile arşiv şifreleme.
 • Çeşitli temalarla Ara yüz değiştirme.
 • Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu birçok dili destekleme özelliği.
 • RAR (WinRAR temel sıkıştırma formatı) ve ZIP arşivlerini oluşturabilir. CAB, ARJ, LZH, ACE, 7-Zip, TAR, GZIP, UUE, BZ2, JAR, ISO,

Ayrıca;

– Güçlü genel ve multimedya dosya sıkıştırması

– RAR olmayan arşiv formatlarını işleme yeteneği

– ZIP sıkıştırması ve açması

– Uzun dosya ismi desteği

– Programlanabilir kendi kendine açılan arşiv hazırlama (SFX)

– Hasar görmüş arşivleri tamir etme

– Dosya orijinalliği ve güvenilirliği doğrulama

– Gömülü dosya yorum özelliği

– 128-bit şifreleme

– 32-bit ve 64-bit Intel uygulamaları için geliştirilmiş özel sıkıştırma algoritmaları

– Kişiselleştirilebilir tema desteği

– Hata günlüğü oluşturabilme

– Birçok arşiv içerisindeki parametreleri aynı anda işleyebilme

* Yazılımın görünümünde yenilik ve görünüm değişikliği yapmak isteyenler üretici sitesinden tema indirebilir.

WinRAR 5.91 Sürüm Yenilikleri

 • Veri tipine bağlı olarak eskisine göre %30 daha hızlı arşivleme.
 • UDF 2.50 güncellemesiyle pek çok Blu-ray ISO dosya tipini açmanız sağlandı.
 • FAT ve FAT 32 kullanıcıları için otomatik olarak 4 GB’tan küçük arşivler oluşturma.
 • Dosya arşivlerini arka planda çalışma desteği getirildi.
 • Arşivleme ve dosyaları çıkartma işlemleri sırasında kullanılan parola yöneticisi geliştirildi.
 • Son girdiğiniz parolalar kayıtlanarak otomatik tamamlama özelliği getirildi.
 • Birden fazla dosyayı tek parolayla hızlı arşivleme.
 • İngilizce olmayan dosya adları için “Unicode” geliştirmeleri Raporlama seçeneğinde HTML desteği getirildi.
 • Katılımsız kurulum Bilgisi: 32 ve 64 bit paketleri birleştirilmiştir sisteminize uygun olanı kurulur varsayılan dil Türkçe gelir.
 • Daha fazlası için…

WinRAR’ı bilgisayarınıza yüklemeden önce bilinmesi gerekenler

WinRAR indirme sayfasında, en eski sürümden en güncel sürüme kadar dilediğinizi indirebilirsiniz. Dosyayı indirirken 32 bit ve 64 bit farkını göz önünde bulundurunuz.

32 bit ve 64 bit işletim sistemleri arasındaki fark nedir ve nasıl anlaşılır?

İşletim sistemleri değişik bit değeri üzerinden yazılmaktadır. Bu farkı anlamak için şu adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

Masaüstünde bulun “Bilgisayarım” kısa yoluna sağ fare tuşu ile tıklayın ve “Özellikler” sekmesini açın.

Açılan pencerede Sistem > Sistem Türü kısmında işletim sisteminizin bit değeri yazacaktır. Buna göre de aşağıda size uygun dosyayı indirin ve çalıştırın.

Winzip’i cebinden on kere çıkarabileceğine inandığım arşivleme programı. Özellikle birden çok dosyayı peş peşe acarken hem hızlı hem kolay çözüm sunuyor.

WinRAR ile ilgili çeşitli sorunlar ve çözümü:

Sual: WinRAR’ da herhangi bir rar dosyasından. exe indirme dosyasını atıyorum atmıyor. Bana “çıkartılacak bir dosya yok” hatası veriyor ve iki aydır devam eden bir sorun ne yaptımsa çözemedim. Her çeşit exe dosyasını çıkarmak için dosyaismi. exe yapıyorum. Sonrasında değiştirip tekrar. exe yapıyorum. Bunun çözümü nedir ? Kullanılan sürüm 3.93 WinRAR Türkçe

Cevab: Anti virüs programı engelliyor olabilir veya Dinar’ da Carl’ sa > Güvenlik >  ve üstteki kutucuğu açık kalsın. Hemen altındaki yazı sekmesinde *.Ece’yi silin. Tamam deyin.

Daha fazla SSS detayı için tıklayın.

Editör Notu
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak