Araçlar (Diğer) Mac Mobil

Zoom Programı İndir & (ZOOM Cloud Meetings)

zoom
Yazar admin

Zoom programı, diğer bir adıyla (Zoom Cloud Meetings) web üzerinden toplantı, uzaktan eğitim, video konferans, web seminerleri ve özel dersler almak / vermek için kullanabileceğiniz en iyi online görüntülü konuşma uygulamalarından biridir. Kullanım oranının her geçen gün arttığını aşağıdaki rakamlar net bir şekilde ortaya koymaktadır.

200.000000 + KullanıcıOran % 67 +

Win Mac And

Zoom nasıl indirilir?

Direkt sayfasına giderek bilgisayarınıza kaydedebilir ya da size sunmuş olduğumuz indirme seçeneklerini kullanarak Zoom’ u yükleyebilirsiniz. Sonrasında ise uygulamayı PC veya telefonunuza kurarak çalıştırın.

Not: Mac ve Android için teknik detayları indirme sayfası üzerinde bulacaksınız.

PC Teknik Detaylar ve Yenilikler

Lisans: Ücretsiz
Geliştiricizoom.us
Güncel Sürüm: 5.3.53291.1011
Boyut: 13,51 MB
Dil: İngilizce
Güncelleme: 14 Ekim 2020
Sistem: Windows 10 / Tümü & Android 5 +
Android: 106M (12 Ekim 2020)
İndirilme: 100.000.000 +

Zoom Meetings, grup mesajlaşmaları içinde kullanışlı olan bir program, genellikle uzaktan eğitim esnasında kullanılmaktadır ve tartışmalara neden olan pek çok kullanışlı özelliğe sahiptir. Ücretsiz yapabileceğiniz grup toplantıları 40 dk. gibi bir süre ile sınırlıdır.

Koronavirüs COVID-19 salgını neticesinde, Türkiye’ de ve Dünya’ da eğitim artık evlerden verilmeye başlandı. Buna bağlı olarak Zoom Meeting ve Adobe Connect gibi sanal sınıf programlarına olan ilgi ve ihtiyaç haliyle arttı. Ülkemizde bu dersler daha çok EBATV üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı.

Türkiye’ de 18 Mart’ ta üniversiteler, ardından diğer ilk – orta seviyeli okullar da bu uzaktan eğitim sistemine dahil oldu. Böylelikle öğrenciler MEB tarafından hazırlanan EBATV sistemi kullanmanın yanı sıra, Bu tarz programları kullanarak da eğitimlerini sürdürüyorlar.

Öğretmenler, öğrencilerinden uzaktan eğitimler gerçekleştirmek adına Zoom görüntülü konuşma programını indirmelerini istedi ve çok hızlı bir şekilde burada toplanıp dersler verilmeye başlandı.

Kısaca söylemek gerekirse, çevrim içi ve çevrim dışı kullanabileceğiniz, kullanımı gayet basit ve geniş bir özellik yelpazesine sahip bir toplantı programı.

Zoom ile ilgili kafanızdaki neden nasıl gibi soruların cevabını öğrenmek için metni okuyun.

ZOOM programı nasıl kullanılır? Canlı derslere nasıl girilir?

» Görüntülü konuşma programına uzaktan katılım için;

  • Online dersler için öğretmenler “New Meeting” kısmını kullanın.
  • Öğrenciler, evvela “Join Meeting” butonuna basın.
  • Oda nosunu ve kullanıcı adını yazın.
  • Sonra “Join” diyerek giriş yapın.
  • Görüntülü görüşme için “Start Camera” kısmını aktif etmeniz gerekiyor.

zoom-meeting

zoom-cloud-meetings

Editör Notu
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 5 Average: 4.2]

Yorum bırak

2 Yorumlar

 • blank zehra dedi ki:

  muteşem

 • blank Merih Algül dedi ki:

  Sumo gerçekten çok güzel bir uygulama. Her şey göz önünde. Update edilmesi gereken programları kendisi buluyor ve aynı yerden işlem yapabilme imkanı veriyor.
  Sumo ekibine teşekkürler.