İncelemeler Oyun İndir

Clash of Clans Oyunu (İNCELEMESİ)

Yazar admin

Clash of Clans oyunu, Supercell oyun şirketi tarafından geliştirilmiş, savaş ve strateji oyunudur. App Strore ve Google Play üzerinden indirerek oynayabileceğiniz mükemmel bir oyun ve ayrıca oyunda çevrimiçi sohbet seçenekleri de mevcut. Yani arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Oyuna ufak bir köy sahibi olarak başlayan oyuncular iksir ve altın madenlerini çoğaltarak, savunma ve saldırı öğelerini geliştirirler.

Klan kalesi inşa edildikten sonra bir klana dahil olabilen oyuncular bu sayede arkadaş ortamıyla birlikte savaşmanın da keyfini sürer. Clash of Clans (Klanlar savaşı) aslında bir ekip oyunudur. En iyi oyuncular listesiyle birlikte en iyi klanlar sıralaması da yapılmaktadır. Yer aldığınız klan ne kadar güçlü olursa, oyunda kalma durumunuz da o kadar yüksek demektir. Bu tür oyunlarda amaç karşıdaki olsa da Clash of Clans’ ta böyle bir durum yoktur. Eğer adminler tarafından hesabınızın kapatılması gibi bir durum olmazsa (oyun kurallarına uyarsanız) aldığınız saldırılar, köyünüzden ganimet ve kupa eksiltecek, ancak köyünüzün işgal edilmesine yol açmayacaktır. Bu da istediğiniz zaman gönül rahatlığıyla tatile gidebileceğiniz, oyuna döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebileceğiniz anlamına geliyor! Oyunun ilerleyen kısmında kara iksir üretmeye başlayacak ve daha güçlü askerler yetiştireceksiniz. Bununla birlikte Barbar Kral ve Kraliçe gibi özel oyuncular da oyuna dâhil olacak.

clash-of-clans

Belediye binanızı her geliştirmenizde, yeni askerler ve yeni savunma birimleri gelecek tabi eğer yeterli madeniniz varsa üretime hazır hale gelecektir. Oyun ücretsiz olarak indirilip oynanabilir. Ancak Premium seçenekleri de mevcuttur. İsteyen oyuncular, çeşitli yollarla genelde düşük miktarlarda para yatırarak sınırlı sayıda ürün ya da avantajı satın alabilirler. Geçici koruma kalkanları, belirli miktarlarda maden vb. Bunun için oyunun para birimi “Yeşil Taş” tır. Bu para yatırılarak arttırılacağı gibi, sık sık köyünüzde beliren odun, kütük, taş kutusu, mantar gibi öğelerin toplanmasıyla da elde edilebilir. Bu topladıklarınız dan biriken yeşil taşla yapabilecekleriniz, parayla satın aldıklarınızla aynıdır.

Asker birimlerine gelirsek:

CLASH OF CLANS LAV TAZI

Bu atılgan canavarlar, diğer birliklere mükemmel koruma sağlarken, hava savunmalarına karşı koyamazlar. İmha edildiklerinde daha küçük ve zayıf tehlikeler olarak püskürürler.

CADI

Cadı, asla yalnız savaşmaz. Eski savaşlarda kaybedilmiş olan savaşçıları oynar ve saldırılarında onları kullanır. Yükseltilmiş cadılar tek seferde daha fazla iskelet uyandırabilir.

GOLEM

Golemler, çok güçlü tanklama birimleridir ve öldüklerinde Golemititalara bölünür ve hasar vermeye devam ederler. Golemler ve Golemitalar bölündüklerinde sekme hasarı vermektedir. (Balonlar ve lav tazıları gibi)

Golemler; Aynen devler, yaban domuzu binicileri ve balonlar gibi savunma birimlerini hedef alırlar. Ancak öncelikleri hava savunmalarıdır.

VALKAİRE

Valkarie Savaşçı Kız, clash of clans tarihinde en az üretilen ve kullanılan askerdir diyebiliriz. Çok fazla tercih edilmemektedir.

YABAN DOMUZU BİNİCİSİ

Domuz binicisinin en büyük özelliği, duvarlardan atlayabilmesi… Bu durum domuz binicisini popüler bir savaşçı haline getirmektedir.

GOBLİN

Goblin, oyunda en hızlı zemin birimidir. Aynı zamanda Goblinler, altın ve kara iksir toplayıcılarıdır. Bunlar altın iksir ve kara iksir depolarına saldırırlar.

DEV

Devler, savunmalara büyük zarar verme yeteneğine sahip cüsseli askerlerdir. Ancak her dev 5 asker yeri kapladığı için sizlere bazı sıkıntılar yaşatabilir.

BARBAR

İlk seviyeleri, havan topları karşısında oldukça güçsüzdür. Mümkün olduğunda çabuk yükseltilmesi gereken askerlerdir.

OKÇU

Okçu, atış mesafesi 1.5 kare alan mesafesi kadar olduğu için Barbarlara göre iyilerdir. Ancak hasar puanları yarı yarıyadır.

DUVAR KIRICI

Favori hedef, duvarlara 40 kat daha fazla hasar verirler. Koruyucu duvarları olmayan köylerde en yakın birime giderek zarar verirler.

BALON

Uçan balonların içerisinde normalde yerde kullandığımız duvar kırıcı iskeletlerden vardır. Fakat bu sefer intihar etmek için değil! Bomba bırakmak için oradalar.

DALKAVUK 

Top atar, havan topu gibi birimler dalkavukları vuramazlar. Ancak hava savunması, okçu kuleleri, balon bombasına karşı çok savunmasızdır.

PEKKA

Pekka, oyun içerisinde kendisinin tam olarak ne olduğu konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, oyundaki en son açılan karakterdir. Ama kız olduğu sanılmaktadır.

EJDERHA 

Ejderha, uçan ve korkutucu bir birimdir. Balonun aksine hem havadaki hemde yerdeki birimlere saldırabilir.

ŞİFACI

Şifacı, uçan bir birimdir. En iyi kabiliyeti, savaştaki yaralanan askerleri tedavi ederek hayatta tutmak.

SİHİRBAZ

Sihirbazlar, tıpkı okçular gibi duvar arkasındaki birimleri vurabilirler. Hasar puanı oldukça yüksektir.

Clash of Clans indir

App Store

Google Play

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak