Oyun İndir

Mount & Blade: Warband Oyunu İndir

Yazar admin

Türk oyun geliştirme ekibi Taleworlds‘ ün hazırladığı Mount & Blade oyunu, uzun zamandır oyun dünyasında adı geçen bir yapım. Şimdilerde ise bu ekip Mount & BladeWarband oyunu ile gündemde. İlk oyunun geliştirilmiş bir versiyonu olan Warband kullanıcılara çok zevkli bir oyun deneyimi sunuyor.

Çoklu oyuncu seçeneği ile 64 kişiye kadar oyuncu oyuna dâhil olabiliyor. Ancak yapımın asıl iddialı olduğu konu, tek kişilik geniş senaryo modu. Mount and Blade Warband oyunu grafik kalitesi bakımından birçok oyun tutkununu yeterince tatmin etmese de, artık karşımızda daha yeni karakterlere sahip başarılı bir senaryo yer alıyor. Ayrıca önceki oyunlardaki birçok eksik kapatılmış ve oyuna Türkçe dil desteği de ekenmiş.

Mount & BladeWarband Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuna 1. seviyeden başlıyoruz yine; köyleri ziyaret ediyor, insanlara yardım ediyoruz. İnsanların refah içinde yaşamasını sağlayabiliyoruz. Bir müddet sonra, kontrol ettiğimiz karakteri geliştirerek istediğimiz bir krallığa bağlılık yemini edebiliyoruz. Bundan sonra artık sıradan bir asker olmaktan çıkarak, oyunun gidişatına istediğimiz şekilde yön veriyoruz. İster bulunduğunuz krallıkta oyuna devam eder, isterseniz yemininizi bozup kendi krallığınızı kurarsınız. Ama size tavsiyem; bir krallığa katılıp oradaki heyecanı da yaşamak.

Oyunda birçok özellik olduğu gibi evlilikte bulunuyor; sevdiğimiz kadına şiirler okuyup onu mest edebiliyorsunuz. Siz ona iyi davrandıkça, onun da size bakış açısı değişiyor. Kadının gönlünü kazanıp gerekli güvenirliği sağladığınız zaman, onu ister kaçırın isterseniz de babasından isteyip krallara layık bir düğün yapın.

Oyunun nerdeyse tamamı at üstünde kılıç sallayarak ve kalkan dövüşleri ile geçiyor. Tabi arkamızdan bize destek veren okçularımızı da unutmayalım. Oyunda çeşitli zırhlar, silahlar, kalkanlar bulmak mümkün. Çeşitli şehirlere gittikçe zırhların, silahların ve kalkanların da değişiklik gösterdiğini fark edeceksiniz. MountBlade Warbad oyununda 6 farklı krallık mevcuttur: Svadya Krallığı, Rodok Krallığı, Vaegir Krallığı, Nord Krallığı, Kergit Hanlığı ve Sarranid Sultanlığı.

Svadya Krallığı – Hızlı ve akıcı atlı saldırılarıyla bilinirler, kalkanları güçsüz olmasına rağmen atları oyunun en iyi atlarıdır. Genelde pek fazla taktik yapmaya gerek kalmadan savaşa bodoslama girebilen bir ordusu vardır.

Rodok Krallığı – Harika kalkanları ve arbaletçileri ile tanınır. Ordunuzu mızraklılardan oluşturursanız, atlıların en büyük düşmanı olabilirsiniz. Rodok krallığında başlayanlar genellikle ya uzun bir mızrak ya iyi bir zırh alıp piyade oynarlar ya da en iyi arbelet ve ucuzundan bir zırh alıp arbeletçi olurlar. Neden atlı oynanmaz diye sorarsanız; Rodak krallığının çoğunluğu dağ ve tepelerin bulunduğu krallıktır ve atlarla dağlardan geçmek sizin için bir çileye dönüşebilir.

Vaegir Krallığı – Tüm ordusu orta derecede eşitlikçi düzeni, önde giden okçuları, en iyi yayları ve güzel zırhlarıyla tanınır. Orduları taktik yapmaya elverişlidir. Piyadeleri ve atlıları taktik yapmaya yetecek kadardır. Okçular birazcık ön plandadır. Savaşların çoğunda taktik yapmanız gereklidir. Eğer Vaegir Krallığında bodoslama savaşa dalmayı denerseniz ordunuz yok olup gidebilir. Bu yüzden genellikle oyunda usta kişiler vaegir oluyor.

Nord Krallığı – Piyadeleri ve zırhları harikadır ama hiç atlıları yoktur ve okçuları da çok kötüdür. Ya sadece bir piyade ordusu alıp, hiçbir emir vermeden topluca saldırın, ya da yarısı okçu yarısı piyade olan ordu kurup, en azından rakibe yaklaşana kadar piyadeleri okçularla koruyun. Piyadeleri seviyorsanız ve sadece onlardan oluşan bir orduyla savaşı kazanmak istiyorsanız; Nordları seçin. Ama Nordlar taktik için biraz elverişsizdir.

Khergit Hanlığı – Hızlı ve çok iyi manevra yapabilen atları, süper okları ve onları kullanan okçuları ve en iyi manevralı zırhlı atlarıyla ilerleyen kargıcıları vardır. Ama sadece atlıları vardır. Piyadeleri hiç yoktur. At üzerinde savaşmayı sevenler için güzel bir krallıktır. Okçuları da at üstünde olduğu için yakalaması zor olabilir.

Sarranid Sultanlığı – Memlukları oyunun en iyi atlı askerleri denilebilecek güçtedir ve okçularını da yabana atmamak gerekir. Bodoslama savaşa dalmayı sevenler için yine güzel bir krallıktır.

Mount & Blade Warband Oyunu İndir

En Düşük Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP

İşlemci: Intel Pentium 4 2.0 GHz veya AMD 2.5 GHz

Bellek: 512MB RAM

Ekran Kartı: 64MB RAM’li

Sabit Disk: 100 MB boş alan

Ses: Standart ses

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP ya da en son çıkan işletim sistemi

İşlemci: Intel Core Duo 2.0 GHz or AMD Athlon 64 X2 3600+

Bellek: 1GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce FX 5200, ATI Radeon 9600, ya da daha iyisi

Sabit Disk: 100MB boş alan

Ses: Standard ses

Web: https://www.taleworlds.com/en/Games/Warband/News/156

OYUNU İNDİR

SATIN AL

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak