Kampanyalar & Giveaways Oyun İndir

Mass Effect 2 Oyunu Kısa Süreli (Kampanya)

blank
Yazar admin

Mass Effect 2, bol aksiyonlu bir bilimkurgu senaryoya sahip filmin tadını bulacağınız bir PC oyunudur. Ancak film izlemekten çok kendi filminizin içinde yer alıyor ve kendi oluşturduğunuz karakterle zorlu ama bir o kadarda aksiyon dolu bir oyunun içinde kendinizi buluyorsunuz.  BioWare firması tarafından geliştirilen Mass Effect 2, Mass Effect serisinin ikinci oyunudur.  RPG, yani “Role Playing Game” olarak tabir edilen bir oyun olarak geliştirilmiştir; bunun Türkçe anlamı “Rol Yapma Oyunu” olarak açıklanabilir. Mass Effect 2, RPG oyun özelliği sayesinde kendi oluşturduğunuz oyun karakterlerine farklı özellikler katarak sanal bir evrende oyun keyfini istediğiniz şekilde yaşamanıza imkân verir.

Mass Effect 2 Efsanesi Nasıl Başlamıştı?

Oyunu daha iyi anlayabilmek için serinin ilk oyunu olan Mass Effect’in konusuna kısaca değinmeden olmaz elbet. 2148 yılında Mars’ta uzaylı bir uygarlığa ait kalıntılar keşfedilir ve zaman içinde bu keşiften yola çıkarak yeni bir teknoloji geliştirilecektir. Bu teknoloji sayesinde artık yıldızlar arası seyahat mümkün hale gelir. Böylece insanoğlunun bu zamana kadar gerçekleştirdiği en büyük teknolojik keşif bu olacaktır.  Mass Effect, galaksilerdeki diğer uygarlıkların keşfedilmesi için artık kapıyı aralamıştı. Başta da dediğimiz gibi; Mass Effect, sanki bir bilimkurgu filminin senaryosuna sahipti ve bu konusu ile tüm oyun severlerin beğenisini kazanmıştı.

Mass Effect 2

Mass Effect, konusuyla ve oyun severlere sunduğu aksiyon ile günümüzdeki en iyi rol yapma oyunlar arasına girmesini sağlayan elbette ki sadece bol aksiyonu ve kendi oluşturduğunuz karakterleri ile rol yapma özellikleri değildi. Mass Effect’i değerli kılan ve diğer oyunlardan onu ayıran en büyük artısı, özel olarak oluşturulan oyun karakterleri için sunduğu film tadındaki konusu ve oyunun her aşamasında bize sunulan bağımsız hareket etme imkânı ile tüm oyun severleri etkilemeyi başarıyordu.   

Efsane Oyun, Mass Effect 2 ile Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Mass Effect, serinin ikinci oyunu olan Mass Effect 2 ile de hikâyeyi kaldığı yerden devam ettiriyor.   

Sene 2183 ve Normandy uzay gemisi saldırıya uğrar. Mürettebat uzay gemisini terk eder. Ama gemisini terk etmek istemeyen Joker’i kaçmaya ikna etmeniz gerekecektir. Bu sırada oluşacak büyük bir patlama ile de uzaya savrulacaksınız. Bu patlama sırasında oyun karakteri Shepard yakındaki bir gezegenin atmosferine girdiği görülüyor. Ve tüm bu olaylardan 2 yıl sonra Shepard’in bir şekilde hayatta kaldığını görüyoruz, ama bulunduğu uzay istasyonunda da güvende değildir çünkü büyük bir saldırı altındadır. Böylece aksiyon dolu bir çatışmanın tam ortasında kendinizi bulacaksınız. Aksiyonu bol macera bu şekilde oyunun ikinci serisinde de başlamış oluyor. 

Mass Effect 2, aksiyon dolu bir savaş oyunu elbet ve her savaş oyununda olduğu gibi silahların çok önemli bir yer tuttuğu da değişmeyen bir gerçek. Oyunun ilk serisinde sadece 4 silah yer alırken Mass Effect 2 de bu sayı 19 olarak belirlenmiş. Evet, artık daha zorlu bir macerada daha fazla silah seçeneğine sahipsiniz. Artık özel farklı güçlere sahip olabilir ve mühimmatınızı yükseltebilirsiniz.

Düşmanı daha hızlı etkisiz hale getirmek için bundan sonra daha iyi bir silah kullanıcısı olmanız gerekeceği de bir gerçek artık.  Düşmanın bedeninde vurduğunuz bölümlerine göre artık daha hızlı veya yavaş onu etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Mesela, düşmanı bacağından vurarak yavaşlatabilir ama başından vurduğunuzda ise daha hızlı bir şekilde onu etkisiz hale getirebilirsiniz.      

Uzay gemisinin içerisinde ilerlemekte kolay değil tabii, kapıları açmak adına doğru şifreleri girmek için farklı ve eğlenceli hack teknikleri denemeniz gerekebiliyor

Görsel bir şölen sunan grafik efektleri ve bir bilimkurgu filmin tadını alabileceğiniz oyun konusuna sahip Mass Effect 2, size güzel bir oyun deneyimi sunuyor. Boş zamanlarınızda keyifli bir vakit geçirmek için oynayabileceğiniz en iyi oyunlar arasına Mass Effect 2’yi de almanızı tavsiye ederiz…

Desteklenen İşletim Sistemleri:

İşletim Sistemi: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7

Ses kartı: DirectX 9.0c uyumlu

Giriş Aygıtları: Klavye / Fare

Sabit disk alanı: 15 GB DVD ROM: 1x

DirectX: DirectX 9.0c Ağustos 2008 (dâhil)

İşlemci: 1.8GHz Intel Core 2 Duo veya daha yüksek AMD işlemci

Bellek: Windows XP: 1 GB RAM / Windows Vista ve Windows 7: 2 GB RAM

Ekran kartı: 256 MB (Pixel Shader 3.0 destekler). Desteklenen yonga setleri – NVIDIA GeForce 6800 veya daha yüksek. ATI Radeon X1600 Pro veya daha yüksek.

KAMPANYA

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak