Editör Seçimi Ücretsiz Program İndir

Soluto Beta [Editörün Seçimi]

Yazar admin

Yasal Program Editörleri olarak Soluto programının aşağıda belirtiğimiz özelliklerini bizzat deneyip memnun kalarak “Editörün Seçimi” bölümümüze layık gördüğümüzü tüm üyelerimize ve bizi takip eden tüm takipçilerimize memnuniyetle duyururuz.

Windows’ un yavaş açılması efsanevi bir konudur. Hele hele bir de acele işiniz olduğu zaman bilgisayarınızın açılmasını beklemek insanı çıldırtabilir. Bir çok kullanıcı için bu önemli bir problemdir. Soluto bu konuda bir çok kullanıcı için bir çözüm olabilir. Soluto (Anti Frustration Software) bilgisayara yükleniyor ve bilgisayarın açılışını analiz ediyor. Hangi programın ne kadar zaman aldığına bakıyor. Daha sonra da bu bilgileri size sunuyor. Analiz ettiği programları da üç kategoriye ayırıyor: Problemsiz olarak kaldırılabilecekler, potansiyel olarak kaldırılabilecekler ve kalması zorunlu olanlar. Soluto’nun bir güzel yanı da gerekli olan programları kaldırmak yerine onları daha sonra yüklemek. Böylece bilgisayarınızın açılış faslını hızlandırabiliyorsunuz.

Hemen her bilgisayar kullanıcısı bir süre sonra bilgisayarının geç açılmasından şikayet etmeye başlar. Bilgisayar konusunda tecrübeli olan kullanıcılar bu yavaşlamayı gidermek için çeşitli yöntemler kullanırlar ancak acemi kullanıcılar bu iş için kimi programları kullanmak zorunda kalır. İşte Soluto bu tür programlardan birisi. Soluto temel olarak bilgisayarınızın açılış hızını arttırmaya odaklanmış bir programdır. Soluto bu işlemi iki şekilde gerçekleştirir:

Birincisi; siz programı kurduğunuzda sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı ister. Bilgisayarınız yeniden başlarken Soluto açılış esnasında çalışan, başlayan program ve uygulamaları ve ne kadar süre içinde açıldıklarını tespit eder ve size rapor olarak sunar. Bu raporları aldıktan sonra size seçenekler sunar. İster istediğiniz programların başlangıçta açılmasını önler, isterseniz diğer programlar açıldıktan sonra açılmasını sağlarsınız.

İkinci seçenek ise yine Soluto’nun PC Genom projesi ile oluşturulan bir bilgi havuzu sayesinde yaşanılan sorunlara anında çözümler bulabileceiniz bir bilgi kütüphanesidir. Oluşturulan topluluk sayesinde benzer problemleri yalayan kullanıcıların tecrübelerinden de yararlanılıyor.

Web Tarayıcı Hafifletin

Ayrıca program kullandığınız tarayıcılarda yüklü olan uygulamaları analiz ederek sizlere seçenekler sunuyor. Böylece tarayıcılarınız daha hızlı açılarak nette daha rahat gezinebiliyorsunuz.

Soluto’nun en büyük artılarından biri ise paylaşımcı bir mantık içinde olması. Programların kaldırılması veya daha sonra başlatılması konusunda öneriler getiriyor ve en önemlisi bu önerileri diğer kullanıcıların önerileri ile birleştiriyor. Ayrıca sisteminiz için önemli programları karıştırmanıza izin vermeyerek sistem çökmelerini önlüyor.

Soluto Beta

Buradan programı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Editör Notu
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak

3 Yorumlar

  • deniyorum. umarım sonuç iyi olur. bootcamp kullandığım için biraz çekiniyorum ama bakalım…