İncelemeler Oyun İndir

Clash Royale Kart Oyunu İncelemesi

blank
Yazar admin

Clash Royale kart oyunu ve stratejinin birleşmesiyle oluşan çoğu kişinin bildiği bir oyundur.

Clash Royale nasıl oynanır?

OYUNUN İLERLEYİŞİNE GELİRSEK

Yenildikçe kupa düştüğün, yendikçe kupa arttırdığın bir oyun. Bu oyunda, bulunduğun konum Arenalarla belirleniyor ve sandıklarda bulduğun kartlarla desteni kurup savaştığın bu oyunda bol bol eğlenebilirsiniz. Editörlerin önerdiği Clash Royale kart oyunu çok sayıda kart bulunmakta ve yeni kartlar gelmektedir. Bu kartları geliştirebilir ve bağışlayabilirsiniz. Savaş içine geçersek arenada 2 kişi savaşır her kişinin 3 kulesi var ve her kişinin 10 iksiri var her maç 3 dk. sürüyor. Eğer 3 dk. içinde her ikisi de aynı kule sayısında kule yıkmışsa, 1 dk. ani ölüm olur. Ani ölümde ilk kuleyi alan kazanır. Bu savaşlar sadece 1’e 1 değil 2’ye 2 savaşlarda olur; bu savaşlarda 2 kişi 3 kuleyi yönetir ve savaş aynı mantıkta ilerler.

Oyun sadece bununla kalmıyor. Ek olarak hem özel turnuvalar hem de özel mücadeleler bulunuyor. Bazen 3 günlük özel mücadeleler vardır. Özel mücadeleleri saymazsak 2 çeşit mücadele vardır. Bunlardan biri, 10 yeşil taşla girebileceğin klasik mücadele diğeri, 100 yeşil taşla girebileceğin büyük mücadeledir. (Yeşil taş=oyunda parayla aldığın taş) Klasik mücadele 2000 altın, büyük mücadele ise 22000 altın verir ve bu altınlarla birlikte size birkaç adet kart verir. Klasik mücadele 100, büyük mücadele 1000 kart verir. Bu kartları zaferle adım adım kazanabilirsiniz. Ancak 3 kere yenilirseniz, kaç zafer aldığınıza bağlı olarak size o kadar kart verilir. Özel turnuvalar ise taş vererek açılan turnuvalardır. Bu turnuvalarda minimum 50 en yüksek, 500 kişi ile savaşabilirsiniz. Bulunduğunuz konuma göre size bir sandık verirler eğer konumunuzu yükseltmek istiyorsanız zafer alarak yükselebilir veya yenilerek düşebilirsiniz.

Clash Royale Kart Oyunu,Clash Royale

Sandıklara gelirsek; oyunlarda zafer kazandıkça gelirler ve genelde Gümüş veya Altın sandık gelir. Fakat bunlardan çok daha ender rastlananlar da var. Mesela dev sandık, büyülü sandık, süper büyülü sandık, destansı sandık ve efsanevi sandık. En değerli olan süper büyülü, ondan sonra efsanevi sandık, ondan sonra büyülü, ondan sonra destansı ve aralarında en değersiz olan dev sandıktır. Bunların dışında 4 saatte bir gelen ücretsiz sandık vardır. Ücretsiz sandık Gümüş sandıktan daha değerli ve Altın sandıktan daha değersiz olsa da içinden yeşil taş çıkartabilecek 2 sandıktan biridir. Yeşil taş çıkartan bir diğer sandık ise taç sandığıdır. Taç sandığı 10 taç elde ederek aldığın bir sandıktır. Taç ne demek diye düşünüyorsanız oyunlarda 3 kule var demiştik, bunlardan 2’si 1 taç değer bir tanesi ise 3 taç değerinde…Taçları kule yıkarak alabilirsiniz. Ancak bir oyunda en fazla 3 taç kazanabilirsiniz.

Şimdi kartlara geçelim kartlarda 4 değer var bunlar;

1 sıradan kartlar
2 ender kartlar
3 destansı kartlar
4 efsanevi kartlar

Sıradan kartlar ise şunlardır;
iskeletler, buz ruhu, ateş ruhu, oklar, goblinler, çarpma, yarasalar, mızraklı goblin, şovalye, okçular, minyonlar, top, barbarlar, bombacı, gizli tesla, havan, goblin çetesi, minyon sürüsü, elit barbarlar ve kraliyet devidir.

Enderler kartlar şunlardır;
Buz golemi, şifa büyüsü, mezar taşı, dart, goblin, koç başı, alev topu, domuz binicisi, fırın, valkür, silahşör, mini pekka, büyücü, dev, goblin kulübesi, cehennem kulesi, bomba kulesi, roket, iksir toplayıcı, barbar kulübesi, mega dalkavuk ve üç silahşorlardır.

Destansı kartlar şunlardır;
Öfke büyüsü, klon büyüsü, ayna,
Kasırga, iskelet ordusu, korumalar, goblin fıçısı, kara prens, zehir dondurma büyüsü,
Yavru ejder, atıcı, balon, prens, top arabası cellat, cadı x yayı, dev, iskelet, yıldırım büyüsü, pekka ve golemdir.

Efsanevi kartlar ise şunlardır;
Tomruk, lav tazısı, prenses, elektro büyücü, oduncu, mezarlık buz büyücüsü,
Madenci, haydut, gece cadısı, kıvılcım ve mega dalkavuktur.

Clash Royale, App Store ve Google Play Store’ de ücretsizdir. Bence hemen indirmelisiniz. İndirenlere, iyi eğlenceler dilerim.

Oyunun Türkiye resmi sitesi: http://www.royaleturkiye.com/

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak