Oyun İndir

THE LONG DARK TANITIMI

blank
Yazar admin

The Long Dark, geliştiricisi ve yayımcısı Hinterland Studio Inc. olan bir hayatta kalma oyunudur. Hayatta kalma oyunlarının çoğaldığı bu dönemde bunlara bir yenisini daha ekleyerek devam ettiren The Long Dark, oyuncular tarafından çok seviliyor. The Long Dark’ ı oynayabileceğiniz platformlara bakacak olursak: Windows, İOS Xbox One ve Linux platformları üzerinden oynanabilir. Tâbi bunlarlada sınırlı değil..

The Long Dark

The Long Dark Hakkında

Zombi veya buna benzer, kulaklarınıza sıradan gelen hikayelere son vermiş bir oyundur. Bu oyunda zombi veya ortaya birden beliren canavarlar yoktur. Artık siz hayatta kalma mücadelenizi doğaya karşı ve balta girmemiş ormanların içinden çıkacak vahşi hayvanlara karşı vereceksiniz.

Oyunun hikaye modunda ise; Sizin karakteriniz bir pilot olduğundan yaşanılan doğal felaket sonucunda belirsiz bir noktada oyuna başlıyorsunuz. Hava derecesinin eksilerde olduğu vahşi bir yaşamla ve doğayla baş başa bir şekilde mücadele vermek durumundasınız.

The Long Dark’ da hayatta kalmak için elinizden ne geliyorsa yapın. Çünkü açlıkla savaşacağınız gibi susuz ve aynı zamanda da kemikleriniz donarmışçasına soğukla mücadele içinde olacaksınız. Açlığınızı gidermek için yiyecek ve içeceklerinizi kullanmanız gerekiyor ama bunlar da bir yere kadar yetecektir. Bu yüzden de yeni yiyeceklere ihtiyacınız olacak.

Bunun yanında sizi soğuktan koruyacak giysilere ihtiyacınız var. Bir yiyecek bulabilmek için en basit olarak bir bıçağa ihtiyacınız olacak. Buz tutmuş denizde balık tutarak açlığınızı giderebilirsiniz. Ancak bu o kadar da kolay olmayacak. Çünkü bir olta lazım ve oltayı da yapmak için gerekli materyalleri bulmalısınız. Soğukla mücadele için ateş yakmanız gerekecek ve aynı zamanda susuzlukla da baş etmek zorundasınız. Bunun içinde karları eriterek su elde edebilirsiniz.

Belki de The Long Dark oyunun en çok seveceğiniz yönü ise avlanabiliyor olmanız. Ama avlanırken dikkatli olmalısınız! Bir bakmışsınız avlayacağınız hayvanın avı haline gelmişsiniz. Hayatta kalmak için hep karın doyurmak, su içmek, ısınmak yeterli olmayacak, bazen yaralanacaksınız ve bu yaraları saracak malzemelere ihtiyacınız olacak. İşte bunun için de etraftan bu yaraları saracak malzemeleri bulmalısınız.

The Long Dark oyna,The Long Dark indir

Oyunu beğendiniz ve satın almak mı istiyorsunuz? Oyun ana sayfasını ziyaret ederek inceleyebilir ve Steam üzerinden oyunu satın alabilirsiniz.

Oynadığınız oyunlar arasında yer alan, zombili veya daha karmaşık hayatta kalma oyunlarından sıkıldıysanız; The Long Dark’ı oynamanızı öneririz.

The Long Dark Sistem Gereksinimleri:

Minimum olarak: Windows Xp, Dual Core i5 CPU 2GHZ, en az 4 GB Ram, ekran kartı olarak İntel 4 Serisi 512 MB VRAM, önerilen sistem ise: Windows 7, İntel İ7 2,66 GHZ veya daha üstü, 8 GB RAM, ekran kartınız ise nVidia GTX 555 1GB VRAM veya daha üstü ve son olarak en az 1 gb boş alana ihtiyacınız olacaktır.

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak