Güvenlik Programları Hediye & Çekilişler

OutpostPro Firewall 7.5 (Hediye 10 Lisans)

Çekilişimiz sona ermiştir. Kazananlar aşağıdaki gibidir.

1-Aleks13 2-poka 3-Bluer19 4-dogancan 5-bbao 6-Joe Novack 7-tiago 8-namnam 9-sidd 10-Andreas

Lisanslarınızın düzenlenmesi ve gönderilmesi için bilgileriniz firma yetkililerine gönderilmiştir.

www.agnitum.com a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

www.agnitum.com sponsorluğunda sizlere $29.95 değerinde 10 adet OutpostPro Firewall lisans’ı hediye ediyoruz. Üyelerimiz konu altına 1 yorum yaparak çekilişe katılabilir. Kampanya Bitiş/Çekiliş Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat: 21.00

İnternet Kaynaklı Tehditlere Karşı Temel Savunma Silahınız

OutpostPro Firewall ile neler yapabilirsiniz:

 

Gelişmiş güvenlik duvarı ile güvenli bağlantılar kurun

Antispyware modülü ile bilgisayarınızı casus yazılımlardan koruyun

Host koruması ile tehditleri ortaya çıktıkları gün (zero-day) engelleyin

Web kontrol ile bilgisayarınızı web kaynaklı tehditlerden koruyun

 

 İçindeki Gücü Keşfedin

Spyware ve adware ile mücadele için Anti-Spyware modülü

Geliştirildi! İki yönlü güvenlik duvarı, güvenli ağ bağlantıları için

Geliştirildi! Bilinmeyen ve (Zero Day) sıfır-gün tehditlerine engellemek için Proaktif Koruma modülü

Yeni! Güvenlik konularında hızlı karar verme SmartDecision teknolojisi

Geliştirildi! Web kontrol web kaynaklı tehditlere karşı PC’nizi korumak için filtreleme hızlı web içeriği ile

Geliştirildi! Yüklü yazılımı ve işletim sistemini korumada tutmak için Sistem ve Uygulama Güvenliği

Gerçek zamanlı olarak program, dosya ve kayıt defteri etkinliğini gözden geçirmek için faaliyet izleyici

Eğlence modu (oyunlar ve video için) ve Auto-Öğren 2.0 (yeni başlayanlar için)

 İnternet Güvenliği

İki yönlü güvenlik duvarı, bilgisayarınıza iç (LAN) ve dış (Internet) kaynaklardan uygunsuz/ izinsiz ya da tehlikeli girişler olmasını engeller. Tehlikeli yazılımların yayılmasını ya da bilgisayarınızdan isteğiniz dışında bilgi sızdırılmasını (phoning home) engelleyerek, sizi bilgisayar korsanlarına, kişisel verilerinizin çalınmasına, bilinmeyen tehlikeli yazılımlara ve izinsiz program aktivitelerine karşı korur.

Tehditlere karşı önleyici koruma 

Outpost’un Host Koruma modülü, programlar arasındaki etkileşimi izleyerek sisteminizi yüksek seviyeli güvenlik ihlallerine karşı korur. Yetkisiz kişilerin kişisel bilgisayarınızdan veri aktarmasını engellemeye yönelik tüm popüler sızıntı testlerini başarıyla geçmiştir.

Casus yazılımlara son!

Outpost’un antispyware özelliği ile casus yazılımlardan kurtulun. Düzenli güncellemeler ve sürekli etkin durumdaki izleme işlevi, casus yazılımların devreye girerek verilerinize zarar vermesini ya da uygulamalarınızı yönlendirmesini engeller.

Güvenli web sörfü

Çok yönlü Web Kontrol modülü, sizi Internet kaynaklı tehlikelere karşı korur. Bilginiz olmadan bilgisayarınıza yüklenmeye çalışan tehlikeli yazılımlara karşı koruma sağlar. Kişisel bilgilerinizin ve şifre, kullanıcı adı, kredi kartı bilgileri v.b. kimlik verilerinizin isteğiniz dışında üçüncü şahıslara açıklanmasını ve potansiyel olarak tehlikeli web özelliklerine maruz kalmanızı engeller.

Güçlü kendini savunma özelliği 

Outpost, hedefli saldırılarla devre dışı bırakılamaz. Böylece sürekli bir koruma sağlanmış olur.

Performansa dayalı çalışma

Outpost sistem kaynaklarını çok az kullandığı için, bu program tarafından korunan bir bilgisayarda ne yaparsanız yapın, bilgisayar her zaman yeni alınmış gibi olacaktır. Temel motor, hız verimliliği konusunda devrim yaratacak şekilde optimize edilmiştir. Böylece siz de güvenlik meselelerini düşünmek zorunda kalmadan, bilgisayarınızı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Herkesin kullanabileceği güç

Güvenlik konusunda ister acemi olun ister uzman, Outpost Firewall Pro’y’u kolaylıkla ihtiyaçlarınıza uygun şekilde yapılandırabilirsiniz. Otomatik ve içeriğe dayalı yardım özelliği sayesinde program, güvenlik duvarı uyarılarını nasıl ele alması gerektiğini ve bunlara nasıl daha etkin şekilde adapte olabileceğini öğrenir. Böylece siz de güvenliğinizi Outpost’a teslim ederek asıl yapmak istediklerinize odaklanabilirsiniz.

Güvenlik

Saldırı Tespit (Attack Detection)

Program içerisinde kurulu olan güçlü Sızıntı Tespit Sistemi (Intrusion Detection System), bilgisayarınızı mevcut veya gelecekte tehdit oluşturacak bilgisayar korsanı saldırılarına karşı korur. IDS modülü, dışarıdan bilgisayarınıza gönderilen verileri izleyerek, bu verileri bilinen saldırı imza setleri ile karşılaştırarak veya davranış değerlendirme analizi yaparak güvenilirlik bakımından test eder.

Paket/Uygulama Filtreleme (Packet/Application Filtering)

Her bir işlem parçacığı için veri filtrelemesi yaparak, Outpost bilgisayarınıza gelen ve bilgisayarınızdan giden tüm uygulama verileri için sanal bir kontrol noktası olarak hizmet eder. Outpost, varsayılan ayarları kullanarak veya kullanıcı komutlarını uygulayarak, sistemde kurulu olan her bir uygulamanın LAN veya Internet üzerinden nasıl bir iletişim kuracağını ayrı ayrı belirleyebilir. Uygulama erişim kuralları sayesinde, gerekli koşulları yerine getirmeyen ve istenmeyen programların Internet erişim talepleri koloayca reddedilebilir. Paket filtreleme, bir kullanıcı bilgisayarı üzerinden hangi protokollerin, bağlantı noktalarının ve uzaktan erişim adreslerinin erişilebileceğinibelirlemeye yarayan, daha düşük seviyeli bir filtreleme tekniğidir.

Aktif İçerik Koruması (Safeguarding Active Content)

Internet tarayıcıları; casus yazılımlar, virüsler ve Internet solucanları için çoğunlukla ideal bir bulaşma ortamı sunar. Outpost’un Aktif İçerik (Active Content) eklentisi, kendisini Internet tarayıcı araçları içerisine gizleyerek çalışan, güvenilir olmayan script kodlarının kurulumunu, yayılmasını ve çalıştırılmasını engeller. Bu işlev yerine getirilirken, hangi scriptlerin güvenilir olarak kabul edilip çalıştırılabileceği kullanıcı tarafından seçilebilir.

Eklenti Karantina (Attachment Quarantine)

Eklenti Karantina (Attachment Quarantine) eklentisi, Outpost kullanıcılarını; virüs, Internet solucanı ve diğer zararlı yazılımlar içeren e-posta eklentilerine karşı korur. Kullanıcı, Outpost’un hangi tür eklentileri otomatik olarak bloke etmesi gerektiğini önceden belirleyebilir.

Kontrol

Ağ Etkinliği Denetleyicisi (Network Activity Monitoring)

Ağ Etkinliği Denetleyicisi (Network Activity Monitor), bilgisayarınız ve LAN veya Internet üzerindeki diğer bilgisayarlar arasında kurulan her bağlantıyı izler. Belirli bir zaman diliminde ve bağlantı kurulan belirli bir PC’de neler olup bittiğini görebilmek için ideal bir araçtır. Kullanıcının istenmeyen bağlantıları anında kesebilmesine imkan verir.

Etkinlik Günlükleyicisi (Events Logging)

Outpost’un Günlük Görüntüleyicisi (Log Viewer), bilgisayarınızın etkinlik tarihçesini eksiksiz ve en detaylı bir biçimde ortaya koyar. Bu hayatiaraç yardımıyla geçmişte bilgisayarınızda neler olduğunu inceleyebilirsiniz. Olası bir problemi öngörebilir ve kolayca önlem alabilirsiniz.

İçerik Yönetimi (Content Management)

İçerik Yönetimi (Content Management) eklentisi, ziyaret ettiğiniz web siteleri üzerinde görüntülenmesini istemediğiniz içeriklere ait bir bloke edilecekler listesi oluşturmanıza imkan tanır. Özellikle aileler, çocukların fiziksel ve ruhsal sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek web sitelerine erişimi engellemek konusunda bu aracı çok faydalı bulacaklardır.

Kişisel Gizlilik

Web Gezinti Gizliliği Koruması (Surfing Privacy Protection)

Özelleştirilebilir bir grup cookie dosyasını ve dış başvururuyu etkinleştirerek kullanıcılar, güvenilirliği onaylanmamış siteleri gezerken yüksek seviyede bir web gezintisi gizliliğine sahip olurken, aynı zamanda önceden güvenilir olarak tanımlanmış siteleri gezerken daha az korumacı olabilirler.

Gömülü Kod Koruması (Embedded Code Protection)

Açık İşlem Kontrolü (Open Process Control), Saklı İşlem Kontrolü (Hidden Process Control) ve Bileşen Kontrolü’nün (Content Control) sağladığı gelişmiş özellikler sayesinde Outpost, sisteme bir şekilde aşılanan yabancı bir kodun, kişisel bilgileri açığa çıkarmak veya bir uygulamayı ele geçirmek gibi zararlı eylemlerine karşı ana sistemi etkin bir şekilde korur.

Bağlantı Noktası Gizleme (Ports Stealthing)

Herhangi bir ağ ortamında erişilebilir olmak sadece siz istediğinizde ve kontrolünüz altında gerçekleşiyorsa faydalıdır. Outpost kurulu olduğu sistemin, dışarıdan görünmez olmasını sağlayarak, ağ sondalarına, sizma girişimlerine ve her türlü saldırı girişimine karşı sisteminizi korur.

Kullanım Kolaylığı

Zahmetsiz Kurulum (Effortless Installation)

Kullanıcıya iki kurulum şekli sunulur. Otomatik kurulum, tüm kurulum sürecini yürüttüğü gibi, temel yapılandırma safhasını da kendisi tamamlayarak, tecrübesiz kullanıcılar için uygun bir kurulum ortamı sunar. Daha detaylı bir yöntem olan Kurulum Sihirbazı, tecrübeli kullanıcılara kurulum sürecini özelleştirebilme ve çeşitli parametreleri belirleyebilme imkanı tanır.

Otomatik Program ve LAN Erişim Kuralları (Automatic Program and LAN Access Rules)

Program, otomatik olarak bilgisayarın LAN ayarlarını yapılandırarak, sistemi Internet üzerinden gelebilecek tehlikelere karşı korur. Sıklıkla kullanılan ve geniş kitlelerce bilinen uygulamalar için, program içerisinde varolan önceden tanımlı kurallar kullanılarak, söz konusu popüler uygulamalar için yeniden kural setleri oluşturmak zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır.

Kolay Program Güncellemeleri (Easy Program Updates)

Program için yeni bir güncelleme çıktığında, otomatik güncelleme özelliği devreye girerek, otomatik olarak üretici web sunucusuna bağlanır ve en güncel program sürümünü indirir. Kullanıcının onayı ile birlikte güncelleme paketinin kurulumu gerçekleştirilir.

Sistem Gereksinimleri

Deteklenen Platformlar : 32 ve 64-bit Windows (Windows 7,Vista, XP, Server 2003, Server 2008), Windows 2000 (SP3 ve üzeri)

Donanım: 450 MHz veya daha hızlı işlemci (x-86/x-64/multi-core), 256 Mb RAM, 100 Mb boş disk alanı

 

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırak

75 Yorumlar