Editör Seçimi Ücretsiz Program İndir Veri Kurtarma

Recuva Dosya Kurtarma Programı Ücretsiz İndir

blank
Yazar admin

Recuva ile silinen dosyalarınızı, verilerinizi geri kazanma şansına sahipsiniz. Yazılım, veri kurtarma konusunda tam bir uzmandır ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen, dosya kurtarma programları arasında yer alır. Recuva ‘nın kullanımı oldukça basittir. Aslında silinen dosyalar bilgisayardan tamamen kalkmaz. Fakat bu dosyaları aramakla da bulamazsınız. Bu dosyalar hard diskte kayıtlı kalır ve silinmez.

Recuva (Dosya Kurtarma Programı) yanlışlıkla sildiğiniz dosyalarınızı kurtarabileceğiniz bir yazılımdır. Geri Dönüşüm Kutusundaki dosyaları ve resimleri, kullanım hatasına uğramış dijital kamera bellek kartlarındaki verileri, MP3 çalar belleklerindeki şarkıları kurtarabilme özelliği bu program ile ücretsiz olarak size sunuluyor. Programın Türkçe dil desteği vardır.

Resim, MP3 ve Videoları Recuva İle Kurtarın

Uygulama, CCleaner programının üreticisi dünyaca ünlü Piriform şirketine aittir. Kısacası bir bilgisayarda olması gereken programlardan biride Recuvadır.  Kullanıcıya hitap eden ara yüzü sayesinde oldukça basit bir kullanıma sahiptir. FAT12, FAT16, FAT32, NTFS + EFS ve NTFS, NTFS5 gibi dosya sistemlerini desteklemektedir. Uygulama ile El bilgisayarı, taşınabilir müzik çalar ve dijital kamera gibi taşınabilir aygıtlarınıza da tarama yapabilir istediğiniz verileri geri getirebilirsiniz. Türkçe dil destekli ve bedelsiz bir uygulamadır. Programın geniş kapsamlı olarak hizmet veren birde profesyonel sürümü mevcuttur. 3.70MB boyutundadır.

Recuva ile dosyalarınızı kurtarmak için programı çalıştırdığınızda, ekrana gelen sonuç penceresinde yeşil işaretli simgeler kurtarılabilecek olanları, kırmızı işaretli olanlar ise bozulmuş ve onarılması güç olanları simgeler. Dosyaları kurtarmak için yeşil işaretli simgelerin yanındaki kutucuğa birer tık bırakarak “kurtar” butonuna tıklamak yeterli.

Bilgisayarınızdan silmiş olduğunuz veya yanlışlıkla sildiğiniz resim, video, her türlü doküman ve dosyaları geri getirme konusunda kullanabileceğiz tam etkili uzman bir uygulamadır. Diyelim ki, bilgisayarınıza format attınız veya çeşitli nedenlerden dolayı atmak zorunda kaldınız, hiç sorun değil Recuva yeni formatladığınız  sistem üzerinden sizin için önceki verilerinizi kurtarır. Zaten Recuva PC’ye format atılması gibi durumlarda kayıp olan resim, belge ve videolarınız için daha çok gerekmektedir. Format ile birlikte dosyaları bulmak ve bunlara ulaşmak oldukça güçtür. Umarız Windows 10 işletim sisteminde, bu gibi durumlar ile pek karşılaşmayız. Doğrusu Microsoft’un bu işletim sisteminden oldukça fazla beklentimiz bulunmakta.

recuva-indir

Recuva Piriform ile hafıza kartlarınızdan ve USB belleklerinizden sildiğiniz dosyaları da kurtarabilmektedir. Hangi tür dosyaları bulmak istiyorsanız, resim video, MP3 olur fark etmez. Programın ara yüzünden seçerek geri kazanabilirsiniz. Böylelikle kurtarma işlemi için zamandan kazanmış olursunuz. Silinmiş dosyalara gerek standart arama gerekse kapsamlı arama modunu kullanarak ulaşabilirsiniz. Kapsamlı arama modu ile derin tarama yaparak ulaşılması güç dosyalara erişebilirsiniz. Tarama sonucunda çıkan sonuçlar için küçük ön izleme seçenekleri sunar. Programı kurarken ek programların ve tarayıcılara eklenen uygulamalara dikkat edin.

Diğer bir veri kurtarma programı olan Disk Drill (Pandora Recovery)‘ i ilgili sayfaya giderek ücretsiz indirebilirsiniz.

Recuva indir

SAĞLAM İNDİR

Editör Notu
Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 1 Average: 1]

Yorum bırak