Web Yazılım

Çevrimiçi SEO İçerik Optimizasyon Aracı

seo-icerik-denetleme-araci
Yazar admin

İçerik pazarlaması ve SEO önemlidir ve birbiriyle bağlantılıdır. Sıralamalar listesinde en üst sıraya gelmek için bunu bilmelisiniz ve kendinizi doğru araçlar ve teknolojiyle meşgul etmelisiniz. Dijital platformlar ve yeni teknoloji, içeriği daha iyi optimize etmeyi çok kolaylaştırdı, ancak bu araçların ne olduklarını ve bunları nasıl kullanabileceğinizi iyi bilmelisiniz. Araçları kullanmanın amacı sizin için açık olmalı ve bu yüzden bu içeriği sizin için hazırladık!

SEO için Genel Yazma aracı

Web Araçları, yazılı içeriğinizin optimizasyonu ve sadece bu değil, aynı zamanda oluşturulması konusunda size oldukça yardımcı olabilir. Yeni içerik denetleme uygulamasındaki (Arama Motoru Raporları) bazı araçlar sizin için bulunmaz bir nimet…

SearchEngineReports Araçları
 • Intihal programı
 • Dilbilgisi Denetleyici
 • Etki Alanı Denetleyici
 • Görüntüden Metne Dönüştürme
 • Anahtar Kelime Denetleyici
 • Backlink Oluşturucu
 • Ters Görsel Arama
 • Görüntü Sıkıştırma
 • Backlink Denetleme
 • Çevrimiçi Ping Aracı vb.
 • Öncelikle, en önemli göreceli SEO yazma aracının intihal programı aracı olduğunu bilin. İntihal tespit programı, çalışmadaki kopya veya yinelemeleri kontrol etmenize yardımcı olabilecek bir araçtır. İçeriğiniz için en özgün ve güvenilir intihal raporlarını almak için SearchEngineReports.net tarafından sunulan en iyi intihal programını kullanabilirsiniz. İntihal araçlarının kullanımı çok kolaydır, bu yüzden kafanızı karıştırmayın ve işinizden her türlü intihali ortadan kaldırmak için bunları deneyin.
 • Anahtar kelime yoğunluğu denetleyicileri, kesinlikle bilmeniz gereken önemli yazma araçlarıdır. Okuyucular, bu araçların sağladığı yardımlarla, içeriklerinde kullandıkları anahtar kelimelerin doğru şekilde doldurulup doldurulmadığını ve doğru yoğunlukta olup olmadığını kolayca kontrol edebilirler.
 • Anahtar kelime konumu denetleyicisi, alan adresiyle ilgili belirli bir anahtar kelimenin sıralamasını size söyleyen bir araçtır, bu nedenle, düşük trafik aldığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen bu aracı kullandığınız anahtar kelimelerin konumunu kontrol etmek amaçlı kullanmalısınız. 
 • Grammarly, özellikle yazarlar için kullanımı önemli olan bir başka SEO aracıdır. Bu araç, içeriğinizden her türlü hatayı kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bu aracı hataları düzeltmek için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak aracın intihal denetleyicisi özelliğini de kullanmak için full paketi için ödeme yapmanız yeterlidir!

Text optimizer

Bugün listemizdeki bir başka SEO aracı Metin iyileştirici olarak karşınıza çıkar. Bu SEO Metin Aracı, çok yönlülüğü ve abartılı özellikleriyle bilinir. Bir SEO aracı yardımıyla kendinize ilerleme konusunda çok yardımcı olabileceğinizi bilmelisiniz. Metninizin Google için ne kadar önemli olduğunu ve arama motorunun metninizi nasıl algıladığını bilmiyorsanız, içeriğinizin iç görülerinden bahsedebileceği için bu aracı kullanmaya başlamanız yeterlidir. Bu aracın kullanımı da çok kolaydır ve araca sitenin URL’ sini girmeniz yeterlidir, böylece aşağıdaki verileri alabilirsiniz:

 • Arama motoru için metninizin ne hakkında olduğunu öğrenebilirsiniz; içeriğinizi tanımlamada önemli bir rol oynayabilecek anahtar kelimeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • İçeriğin kimler için yazıldığını ve ne tür okuyucuların hedef alındığını kolayca öğrenebilirsiniz. İnsanların hizmeti satın almak isteyip istemediklerini, hizmetlerden haberdar olmak isteyip istemediklerini veya yalnızca daha fazla bilgi edinmek ve metni anlamak isteyip istemediklerini size söyleyen eksiksiz bir rapor alacaksınız.
 • Metnin kalitesi ve biçimlendirmesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çalışmanızda fiilin kullanımı, içeriğinizi hazırlamak için kullandığınız cümle sayısı ve ayrıca puan hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 
 • İçeriğinizin kalitesi ve okuyucuları çekme yeteneği zayıfsa, bu araç içeriğin sıralama yeteneğine katkıda bulunabilecek anahtar kelimeler sağlamanıza da yardımcı olabilir!

SEMRush 

İçeriğiniz için güvenilir ve yararlı anahtar kelimeler elde etmenize yardımcı olabilecek SEO araçlarına ihtiyacınız varsa, bu araç içeriğiniz için en iyi anahtar kelimeleri elde etmenize çok yardımcı olabilecektir. Tabi yalnızca bu değil, ayrıca rakiplerinizin rekabet stratejileri hakkında bilgi verecektir. Bu arama motoru optimizasyon aracının kullanımı çok kolaydır ve siteniz hakkında SEO’ ya göre en gerçekçi bilgileri almak için web sitenizin alan adresini girmeniz yeterlidir. Etki alanı adresini girdikten sonra arama yapmak için gittiğinizde, organik verilerle dolu yedi farklı bölüm alacaksınız.

 • Çalışmanıza hakkında genel bakış bilgisi edinebilirsiniz ve bu arama verileri, geri bağlantılar, reklamlar, anahtar kelimeler, konum dağılımı, rekabet, konum haritası, çapalar ve daha pek çok şeyi içerir!

cevrimici-seo

Bu araçla topladığınız verilere dayanarak çalışmanızı geliştirebilirsiniz. Hayırlı kullanımlar dileriz.

Diğer Web Yazılım Araçlarına ilgili kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Puanı (Oyla)
[Total: 1 Average: 5]

Yorum bırak